Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Zapisy Stalowy Sokół - 2018

Już w poniedziałek 5 marca uruchomiono zapisy do kolejnej 12 już edycji jaworznickiego TAURON Triathlonu "Stalowy Sokół". Zachęcamy wszystkich triathlonistów do bezpośredniego udziału w tej popularnej i cieszącej się świetną opinią jaworznickiej imprezie. Każdy miłośnik sportu powinien zarezerwować sierpniową datę w swoim kalendarzu startowym. 

Kiedy: 25.08.2018 (sobota)
Gdzie: Zalew Sosina Jaworzno

Czytaj więcej...

Weekend za pół ceny - edycja 2018

„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi turystyczne w całym kraju.

Głównym celem akcji jest umożliwienie jak największej liczbie Polaków skorzystanie z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie, jak również zachęcenie ich do częstszego podróżowania po Polsce, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym.

Czytaj więcej...

Komunikacja miejsca w okresie Wszystkich Świętych 2017

By poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz usprawnić dojazd do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą mogli też skorzystać z dodatkowych linii autobusowych, które 1 listopada kursować będą bezpłatnie!

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do cmentarzy, w dniach 30, 31 października oraz 2 listopada, PKM w celu ułatwienia dojazdu na największy jaworznicki cmentarz uruchomi okolicznościową linię 382.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu Herbu Jaworzna

Punkt Informacji Turystycznej i Dział Informacji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, zapraszają do udziału w obchodach tegorocznych Dni Jaworzna.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy miejską grę terenową pt. "W poszukiwaniu Herbu Jaworzna", na którą składa się 11 zadań sprawdzających znajomość naszego miasta. Książeczki z grą można odbierać w Punkcie Informacji Turystycznej od 6 czerwca do 10 czerwca 2017 r.

Wypełnione książeczki należy dostarczyć, w trakcie obchodów Dni Jaworzna na Rynku 10 czerwca br., do stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...

Jednym autobusem do GEOsfery i nad Sosinę

Przypominamy, że od 24 czerwca (sobota) uruchomiona zostanie wakacyjna linia 390 kursująca na trasie: OSIEDLE STAŁE – (…) – LEOPOLD – (…) – PECHNIK – (…) – (>MATEJKI) – CENTRUM – (…) – GEOSFERA – (…) – SZCZAKOWA DWORZEC PKP – (…) – ZALEW SOSINA.

Jednocześnie przypominamy, że dojazd do Geosfery możliwy jest także autobusem linii 304. Z kolei nad Zalew Sosina można również dotrzeć trzema parami kursów linii 307 obsługującymi przystanek SZCZAKOWA BUKOWSKA oraz liniami N1, 304 i 314 obsługującymi przystanek PIECZYSKA SZKOŁA.

Źródło: PKM Jaworzno

Miejska Gra Terenowa - rozstrzygnięcie

Uczestnikom miejskiej gry terenowej "W poszukiwaniu herbu Jaworzna" gratulujemy rozwiązania wszystkich, nie koniecznie prostych, zadań oraz sprawdzenia swojej wiedzy o Jaworznie. 

Spośród dostarczonych zgłoszeń przynano 1 i 2 miejsce oraz 2 wyróżnienia. Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową o wygranej.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Punktu Informacji Turystycznej od piątku 23 czerwca, w godzinach pracy Biblioteki. 

Jeżeli ktoś nie zdążył wziąć udziału w grze, to nic straconego! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do PIT od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 r. Pracownicy przygotują dla Państwa kolejne książeczki z zadaniami, po rozwiązaniu których otrzymają Państwo specjalne dyplomy, a najlepsi uczestnicy także drobne upominki.

 

Serdecznie zapraszamy!

Święto Rodziny 2017

W ostatni weekend maja odbędzie się druga edycja Święta Rodziny w naszym mieście.

Na tych wszystkich, który zdecydują się odwiedzić planty przygotowano szereg atrakcji min: warsztaty cyrkowe, eksperymenty i pokazy naukowe, animacje dla dzieci, rodzinne konkurencje sportowe, Akademia Superbohaterów, pokaz pojazdów militarnych oraz na zakończenie o godz. 18:00 Międzynarodowy Zlot Samochodów Zabytkowych.

Kiedy: 20.05.2017 (sobota) godz. 15:00
Gdzie: Plany Jaworzno

Znakowanie rowerów

Przypominamy, że po raz kolejny jaworznianie będą mieli okazję oznakowania swoich rowerów.

W związku z dużą popularnością programu - "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" - akcja odbędzie się w trakcie XX Jaworznickich Targów Twój Dom, Twoje Otoczenie.

Kiedy: 01-02.04.2017 
Gdzie: Hala MCKiS Jaworzno, ul. Grunwaldzka 80

Czytaj więcej...