Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Kulturalnie w Bibliotece - grudzień 2018

Święta tuż tuż. Czas prezentów, przedświątecznych porządków i zakupów. Mamy nadzieje, że pomimo przedświątecznej gorączki znajdą Państwo chwilę czasu i odwiedzą Bibliotekę, w której tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla każdego.

Jak zawsze pojawią się stałe cykliczne wydarzenia (Kondycja ludzka, Klub Książki, Klub Gier Planszowych, czy też Klub Filmowy).

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17

Czytaj więcej...

Mapa "Jaworzno. Atrakcje przyrodnicze"

Informujemy, że od dnia 15 listopada 2018 r. w naszym Punkcie Informacji Turystycznej, można nabyć aktualną mapę "Jaworzno. Atrakcje przyrodnicze", wydaną przez Urząd Miejski w Jaworznie.

Cena 1 egzemplarza wynosi 5 zł. Nakład ograniczony.

Serdecznie zapraszamy!

Wyjątkowe pocztówki

W czerwcu, MCKiS Jaworzno zorganizowało konkurs dla szkół i przedszkoli, zatytułowany "Pocztówka z Jaworzna”.

Tematem konkursu było wykonanie dowolną techniką pocztówki z Jaworzna. Wyróżnionych zostało 6 laureatów i ich wielkoformatowe prace zostały przemienione w najprawdziwsze kartki pocztowe. Pocztówki można bezpłatnie otrzymać w naszym Punkcie Informacji Turystycznej.

Audio-Video-Sfera

Już w najbliższy piątek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie startujemy z niezwykłą, pełną wrażeń, wielopokoleniową propozycją - multimedialną nocą.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w związku z realizacją projektu „Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kiedy: 12.10.2018 (piątek) godz. 19:00
Gdzie: MBP Jaworzno, Rynek Główny 17

Czytaj więcej...

Kulturalnie w Bibliotece - październik 2018

Za oknami polska złota jesień, idealna na spacery i aktywny wypoczynek w mieście. My jednak zachecamy Was do odwiedzania jaworznickiej książnicy.

Języki obce, klub filmowy, warsztaty, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludzmi, a także wykłady i wystawy - to tylko niektóre z propozycji, jakie dla mieszkańców przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17

Czytaj więcej...

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie - utrudnienia w ruchu

Przypominamy mieszkańcom oraz kierowcom o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w najbliższą sobotę 1 września w związku z organizacją 23. Międzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km.

Organizatorzy proszą wszystkich mieszkańców poruszających się pojazdami lub komunikacją miejską o takie zaplanowanie sobotniego popołudnia by nie poruszać się ulicami, które będą zamknięte na potrzeby imprezy sportowej.

Czytaj więcej...

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny 2018

Pilotażowa akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do akcji przyłączyło się ponad 400 partnerów z całej Polski, którzy przygotowali specjalne, atrakcyjne oferty usług turystycznych w obniżonej cenie nawet do - 50%.

Kiedy: 05-07.10.2018 (piątek-niedziela)

Czytaj więcej...

Jaworznicka Strefa Kibica

Już w tym tygodniu, na całym świecie wybuchnie z pełną siłą piłkarska gorączka, a oczy wszystkich kibiców zwrócą się ku Rosji, by śledzić Mundial 2018!

Wydarzenia na boiskach będzie można wspólnie oglądać i przeżywać także w Jaworznickiej Strefie Kibica, która stanie na płycie Rynku.

Start: 14 czerwca 2018
Finał: 15 lipca 2018

Czytaj więcej...