Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie - utrudnienia w ruchu

Przypominamy mieszkańcom oraz kierowcom o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w najbliższą sobotę 1 września w związku z organizacją 23. Międzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km.

Organizatorzy proszą wszystkich mieszkańców poruszających się pojazdami lub komunikacją miejską o takie zaplanowanie sobotniego popołudnia by nie poruszać się ulicami, które będą zamknięte na potrzeby imprezy sportowej.

Czytaj więcej...

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny 2018

Pilotażowa akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do akcji przyłączyło się ponad 400 partnerów z całej Polski, którzy przygotowali specjalne, atrakcyjne oferty usług turystycznych w obniżonej cenie nawet do - 50%.

Kiedy: 05-07.10.2018 (piątek-niedziela)

Czytaj więcej...

Jaworznicka Strefa Kibica

Już w tym tygodniu, na całym świecie wybuchnie z pełną siłą piłkarska gorączka, a oczy wszystkich kibiców zwrócą się ku Rosji, by śledzić Mundial 2018!

Wydarzenia na boiskach będzie można wspólnie oglądać i przeżywać także w Jaworznickiej Strefie Kibica, która stanie na płycie Rynku.

Start: 14 czerwca 2018
Finał: 15 lipca 2018

Czytaj więcej...

Kolej na Muzea - 2018

W tym roku Koleje Śląskie powracają z akcją „Kolej na Muzea” – tym razem w znacznie rozszerzonej wersji. Od czerwca do końca września 2018 roku z biletem Kolei Śląskich można zwiedzać wybrane muzea i galerie w niższej cenie lub całkowicie za darmo. 

Pomysł na połączenie oferty muzealnej z biletem kolejowym narodził się już w ubiegłym roku. Wówczas wspólnie z Muzeum Śląskim uruchomiona została akcja „Kolej na Muzeum”, dzięki której można było korzystać z oferty muzealnej w niższej cenie.

Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, stąd też w tym roku będzie kontynuowana na dużo większą skalę.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka na Jaworznickim Rynku - 2018

Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprasza na na kolejną edycję Dznia Dziecka - największą imprezę organizowana dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 

Po raz kolejny na milusińskich czekać będą ciekawe zabawy oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Kiedy: 02.06.2018 (sobota) godz. 13:00-17:00
Gdzie: Jaworzno Rynek

Czytaj więcej...

Biegowa Sztafeta

Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji szczególne miejsce zajmuje Sztafeta Niepodległości - otwarte dla wszystkich wydarzenie biegowe, upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej regionu.

Z inicjatywy głównego organizatora Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu zorganizowana zostanie Sztafeta Niepodległości. Udział przy organizacji tego wydarzenia zapowiedziały: Gmina Klucze, Miasto i Gmina Olkusz, Gmina Bolesław, Gmina Sławków, Miasto i Gmina Sosnowiec, Miasto i Gmina w Jaworzno w której odbędzie się finał imprezy.

Kiedy:17.06.2018 (sobota)

Czytaj więcej...

Zmiany w komunikacji miejskiej

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej informuje, że od poniedziałku, 14 maja wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji komunikacji miejskiej na liniach 304, 306, 307, 314, 326, 328 oraz 350.  

Czytaj więcej...

III Spływ Kajakowy "Flis na Przemszy"

Na poczatek czerwca zaplanowano III Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony 90 – leciu powstania w Sosnowcu Ligi Morskiej i Kolonialnej w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego. 

Ideą spływu jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy.

Kiedy: 09.06.2015 (sobota) 

Czytaj więcej...