Żołnierska Rodzina Pokornych

W imieniu Muzeum Miasta Jaworzna zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydawnictwem pt. "Żołnierska Rodzina Pokornych", autorstwa Zofii Żak.

Pani Zofia jest rodowitą jaworznianką, związaną z Kopalnią Węgla Kamiennego Jaworzno. Od 1998 roku współpracuje z miejscową prasą i telewizją oraz ośrodkami kulturalno - oświatowymi i zespołami artystycznymi w mieście.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Zofią Żak, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Jaworznie w dniu 26 lutego (piątek) o godz. 17:00

- W dzisiejszym rozbieganym świecie zachęcam do zatrzymania się i zapoznania z historią rodziny niezwykłej – o wielkim potencjale patriotyzmu, z rozległą tradycją żołnierską, powstańczą i wojenną - w burzliwym dla narodu polskiego okresie dziejów w latach 1863-1921 - tymi słowami autorka zaprasza nas do zapoznania się z publikacją biograficzno-historyczną pt. "Żołnierska Rodzina Pokornych".

Książkę Pani Zofii oraz inne wydawnictwa Muzeum Miasta Jaworzna, a także magnesy, gadżety związane z Jaworznem, można nabyć w naszym Punkcie Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie - Rynek Główny 17.