Pomóż odtworzyć historię GEOsfery

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera zwraca się z prośbą do mieszkańców Jaworzna o pomoc w zebraniu wszelkich materiałów historycznych, które pomogą w odworzeniu historii miejsca, w którym obecnie znajduje się nasze lokalne "sanktuarium prajaszczurów". O udostępnienie swoich zbiorów proszeni są szczególnie posiadacze archiwalnych zdjęć oraz materiałów - dokumentów, map, planów - dotyczących kamieniołomu Sadowa Góra.

- Interesują nas materiały z okresu działalności eksploatacyjnej w naszym Kamieniołomie oraz zaraz po jej zaprzestaniu. Wszystkie fotografie po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom - wyjaśnia Karolina Kędroń, pracownik GEOsfery. - Bardzo liczymy na Państwa współpracę i pomoc.

Zebrane materiały zostaną wykorzystane do odtworzenia historii kamieniołomu Sadowa Góra, a w przyszłości do stworzenia wystawy, na której będą eksponowane wszystkie wartościowe materiały.

Osoby, które będą mogły i zechcą pomóc w odtwarzaniu historii kamieniołomu, proszone są o kontakt z pracownikami Ośrodka: tel: 518-302-011 bądź drogą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: jaworzno.pl