"Derby Artystyczne - Śląsk - Małopolska' 2016 i województwa ościenne"

To już III edycja międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne".  W tym roku wystawa Programu realizowana będzie pn. "Świat Kobiety" & "Kolory regionu", a jej realizacja planowana jest w okresie między czerwcem a listopadem.

Podobnie jak w latach ubiegłych ilość prac do wystawy jest ograniczona. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku odbędą się Rauty Artystyczne, spotkania z artystami, koncerty towarzyszące.

W roku 2015 na głównych wystawach Programu swoje prace zaprezentowało łącznie 67 artystów z 6 województw, zaprezentowano ponad 200 prac. Wystawy odbyły się m.in. w Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich, Katowicach, Sosnowcu, w Gminie Wyry, Mikołowie, Tarnowie, Kąśnej Dolnej, Ciężkowicach i Bobowej. Łącznie w Programie odbyło się 17 wystaw, które odwiedził ponad 12.000 osób.

Po raz pierwszy w tym roku przyznana zostanie Nagroda Specjalna Derbów Artystycznych w wysokości 3.000 złotych, fundowana przez jednego ze sponsorów, przyznana będzie dla najciekawszej pracy zgłoszonej do tegorocznych wystaw.

Termin zgłoszeń do Derbów 2016 w tym zgłoszenie propozycji prac do wystaw mija 14 lutego 2016 roku. W zależności od ilości i terminowości zgłoszeń proponowanych prac - Organizatorzy mogą podjąć decyzję o ustanowieniu dodatkowego terminu do przyjmowania zgłoszeń.

Dokładne informacje o zasadach zgłoszenia do Programu "Derby Artystyczne 2016", oraz druki niezbędne do dokonania zgłoszenia, dostępne są na oficjalnej stronie informacyjnej pod adresem: Art-plus.info oraz derby.art-plus

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy artystów do udziału w Programie oraz przygotowywanych wystawach.