Audio-Video-Sfera

Już w najbliższy piątek Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie startujemy z niezwykłą, pełną wrażeń, wielopokoleniową propozycją - multimedialną nocą.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w związku z realizacją projektu „Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kiedy: 12.10.2018 (piątek) godz. 19:00
Gdzie: MBP Jaworzno, Rynek Główny 17

Nowoczesne technologie wkradły się niepostrzeżenie do naszego życia i zawładnęły niemal każdą jego sferą. Nawet bastion tradycji i kultury, jakim jest książnica, uległ ogromnej sile możliwości oferowanych przez współczesną naukę. Oczywiście wszystko to z poszanowaniem tego, co dla nas bibliotekarzy najcenniejsze, czyli słowa pisanego.

Zmieniają się nośniki, szybkość zapisu i przekazu tekstów - zyskuje na tym literatura, ale także, a może przede wszystkim, coraz większa dostępność dzieł korzystnie wpływa na komfort pełnego uczestniczenia czytelników w życiu kulturalnym, tworząc pomost między sztuką a odbiorcami, niwelujący ewentualne bariery i ograniczenia.

Wieczorno-nocne spotkanie pozwoli nam, w nieco innej formie niż zazwyczaj, zaprezentować spektrum nowych możliwości, które pojawiły się w naszej ofercie za sprawą pozyskanych środków. Wspomnimy również o propozycjach, które już wpisały się w harmonogram bibliotecznych usług i inicjatyw.

Jesteśmy przekonani, że w programie tej wyjątkowej bibliotecznej nocy każdy znajdzie coś dla siebie.

SPECJALNIE NA TĄ OKAZJE PRZYGOTOWALIŚMY MOC ATRAKCJI:

• Występ duetu Marzena Rendak & Piotr Laska /studentów Akademii Muzycznej w Katowicach/
  • O nośnikach muzycznych. Prezentacja płyt winylowych, gramofonu, mikroskopu świetlnego – zajęcia praktyczne /prowadzenie: dr Inż. Bogusław Ziębowicz z Politechniki Śląskiej/
  • Akademia Młodego Konstruktora, Technologa, Programisty - warsztaty dla dzieci i młodzieży /prezentacja klocków i gier m.in. Boffin 750 - Firma Aktin/
  • Prezentacja multimedialnych sprzętów w tym studia nagrań, programów i baz /czytniki e-booków, czytaki, tablety, Legimi, IBUK Libra, Academica, Polona/
  • Zajęcia przy użyciu LEGO Mindstorms oraz robotów Photon EDU
  • Gry i zabawy z Laser House
  • X-Box
  • Gry planszowe
  • „Jaworzno – historie nieco zapomniane c.d.” – wystawa fotografii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy
  • Mini LAN Party – turniej gier komputerowych
  • Magiczny Dywan – zabawy edukacyjne, prezentacja możliwości zastosowania
  • Koncert hiphopowy Romana „Bosskiego” Lachowolskiego

… i wiele innych. Wejście na wydażenie jest bezpłatne!! Serdecznie zapraszamy!