Śladami Fryderyka Chopina

Zarząd Oddziału PTTK w Jaworznie zaprasza na wycieczkę z koncertem "Śladami Fryderyka Chopina"

Osoby Fryderyka Chopina nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu.

Kiedy: 09-10.07.2016 (sobota-niedziela)
Zbiórka: parking pod Halą MCKiS, ul. Grunwaldzka 80, godz. 5:00

Wpisowe:

• 290 zł - dzieci i młodzież należąca do PTTK
  • 305 zł - dzieci i młodzież/dorośli członkowie PTTK
  • 315 zł - sympatycy turystyki kwalifikowanej
  • 340 zł - osoby spoza Jaworzna

Zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł - do 18.04.2016. Ostateczna wpłata do 20.06.2016 r.

Zapisy w biurze Oddziału PTTK w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 35, w godz. 9:00-17:00, tel. (32) 616-39-52, kom. 603-275-115. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność wpłat!
ING Bank Śląski: 86-1050-1302-1000-0008-0178-8605

Świadczenia:

• przewodnik
  • ubezpieczenie
  • przejazd autokarem
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • nocleg ze śniadaniem, dwa obiady
  • koncert chopinowski w Sannikach
  • pamiątka i muzyczny prezent związany z kompozytorem i jego twórczością

Program wycieczki:

Dzień 1 (9 lipca - sobota): Wyjazd z parkingu pod Halą MCKiS
1. Przejazd do Sannik - zwiedzanie parku i pałacu, w którym swoją siedzibę ma Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina (koncert chopinowski przy kawie i słodkim poczęstunku).
2. Przejazd do Żelazowej Woli - zwiedzanie Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i okalającego go parku przy płynącej w tle muzyce artysty, obiad w restauracji.
3. Przejazd do Brochowa - Kościół św. Rocha - miejsce ściśle związane z rodziną Chopinów.
4. przejazd do Czerwińska n/Wisłą - zapoznanie się z historią i zabytkami miasta.
5. Przejazd do Warszawy - zakwaterowanie w Hotelu Aramis (pokoje 2- i 3-osobowe). Możliwość nocnego zwiedzania Warszawy.

Dzień 2 (10 lipca - niedziela): Śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Warszawy.
1. Zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem lub jemu poświęconych: Muzeum, Kościół św. Krzyża (serce artysty), Łazienki (pomnik artysty, koncert chopinowski), czas wolny.
3. Obiad w centrum Warszawy - ok godz. 15:00
4. Powrót do Jaworzna ok godz. 22:00

Uwaga: W miejscu noclegu organizatorzy nie przewidują kolacji - należy się zaopatrzyć w prowiant. Ewentualnie będzie możliwość zjedzenia posiłku podczas wieczornego zwiedzania Warszawy.

Źródło zdjęć: wikipedia.org