Marzec z PTTK Jaworzno

Dni coraz dłuższe, słońca coraz więcej, no i temperatury też jak by wyższe. Można by pokusić się o stwierdzenie, że wiosnę czuć w powietrzu, a do dobry czas aby ruszyć na szlak i rozporostować nogi po zimowych długich wieczorach.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W marcowej ofercie tradycyjnie pojawiły się wycieczki górskie jak i krajoznawcze.

04.03.2017 (sobota) - Termy Chochołowskie. Pobyt na basenach, do dyspozycji: 8 basenów whirpool z wodą termalną o temperaturze 36 stopni Celsjusza,1 basen whirpool z wodą solankową o temperaturze 36 stopni Celsjusza, 2 baseny wewnętrzne termalne ze stanowiskami do masażu o temperaturze 36 stopni Celsjusza, 2baseny zewnętrzne termalne z atrakcjami wodnymi (rwąca rzeka, dysze wodne, etc.) o temperaturze 36 stopni Celsjusza, grota solna, basen pływacki o wymiarach 16x8 m z systemem monitoringu POSEIDON* o temperaturze 28 stopni Celsjusza. Strefa Lecznicza: beczki termalne - wanny z surową, siarkową wodą termalną o temperaturze 36 stopni Celsjusza, basen termalny z wodą solankową jodowaną o temperaturze 32 stopni Celsjusza.

11.03.2017 (sobota) - Opole stolica polskiej piosenki. W programie: Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki amfiteatr opolski, wieża piastowska, klasztor franciszkanów - kościół Świętej Trójcy, spacer z przewodnikiem po mieście, Browar SŁOCIAK.

12.03.2017 (niedziela) - I Rajd Górski - Małym Szlakiem Beskidzkim Beskid Mały - HROBACZA ŁĄKA

18.03.2017 (sobota) - XI Rajd z cyklu "LOP z PTTK" Rezerwat Przyrody Las Murckowski Giszowiec - Nikiszowiec. Przejście piesze na trasie: Siągarnia – Rezerwat Las Murckowski – Giszowiec (ok. 7,5 km); Zwiedzanie Giszowca, posiłek turystyczny i zajęcia profilaktyczne w Gawlikówce (Uwaga: zajęcia 45 min. w 2 grupach – każda grupa będzie miała czas wolny na spacer i cukiernię w Giszowcu). Przejazd do Nikiszowca, zwiedzanie (Szyb Wilson, kościół św. Anny, zakątki związane z zabytkową zabudową miasta).

18.03.2017 (sobota) - Pławniowice, Moszna, Góra św. Anny. Przejazd do Pławniowic, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Ballestremów z XIXw. Przejazd do Mosznej, zwiedzanie XVII w. zamku jest on jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi - ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek, dookoła zamku piękny park. Przejazd na Górę Św. Anny: obiad, kościół, klasztor, amfiteatr, Pomnik Czynu Powstańczego, rezerwat przyrody - obej-muje fragment nieczynnego kamieniołomu bazaltu i wapienia, pozostałości wulkanu, tuf wulkaniczny, żyły oraz słupy bazaltowe.

25.03.2017 (sobota) - Beskid Mały - Magurka Wilkowicka 909 m n.p.m. Trasa piesza: Przeł. Przegibek – Magurka Wilkowicka (schr.) – Czupel – Międzybrodzie Bialskie. Czas przejścia: ok. 5 godzin (trasa łatwa).

26.03.2017 (niedziela) - II Rajd Górski - Małym Szlakiem Beskidzkim Beskid Mały - GÓRA ŻAR

Zapisów na powyższe imprezy można dokonywać w Oddziale PTTK Jaworzno
ul. Grunwaldzka 35  (róg Zacisze)
tel. (32) 616-39-52, kom. 603-275-115 w godz. 9:00-17:00
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność wpłat.
Przelewy: ING 86-1050-1302-1000-0008-0178-8605

Źródło: PTTK Jaworzno