Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jeunesses Musicales 2018

Przed nami kilkudniowa uczta muzyczna! Jak co roku, w naszym mieście świętujemy Dni Muzyki "Jeunesses Musicales", które odbędą się już po raz XXXVI!

Codziennie począwszy od najbliższego czwartku do niedzieli, będziemy świadkami niebanalnych wydarzeń muzycznych. To nie lada gratka dla miłośników dobrej muzyki. 

Kiedy: 22-25.02.2018 (czwartek-niedziela)
Gdzie: CK Teatr Sztuk, ul. Mickiewicza 2

Czytaj więcej...

Historia i pasja młodych

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na spotkania z cyklu: Historia i pasja młodych. Prelekcje prowadzone są przez pasjonatkę historii i mitologii Zuzannę Otrębską. Przekonajcie się Państwo sami!!

Cykl obejmuje 10 spotkań odbywających się od grudnia 2017 do maja 2018 roku. 

Gdzie: Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5

Czytaj więcej...

Bieg Tropem Wilczym - Jaworzno 2018

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" to wydarzenie, które niesie przesłanki patriotyczne, ale stanowi również świetną oakzję do spędzenia katywnie czasu i poznanie hisotrii. 

Kiedy: 04.0.3.2018 (niedziela) godz. 12:00
Gdzie: Jaworzno Park im. Lotników Polskich, Aleja Tysiąclecia

Czytaj więcej...

Kulturalnie w Bibliotece - styczeń 2018

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich zainteresowanych w swoje progi. Tradycyjnie na czytelników i odwiedzających czekają ciekawe cykliczne wydarzenia: Rozmowy o dziejach Jaworzna, Klub Filmowy, Klub Książki czy spotkań z filozofią. 

W pierwszym miesiącu Nowego Roku nie zabraknie również wernisaży, spotkań z ciekawymi ludźmi, zajęć językowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17

Czytaj więcej...

Jezioro Łabędzie w Jaworznie

Romantyczna sceneria, zapierająca dech w piersiach choreografia i wzruszająca historia miłości skazanej na porażkę - to tylko część zalet, które sprawiają, że "Jezioro Łabędzie" jest najbardziej entuzjastycznie przyjmowanym na świecie przedstawieniem baletowym.

To niezwykłe wydarzenie, w wykonaniu Petersburg International Ballet, do muzyki Piotra Czajkowskiego, już niebawem będzie można zobaczyć także w Jaworznie!!

Kiedy: 11.03.2018 (niedziela) godz. 18:00
Gdzie: Hala MCKiS w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 80

Czytaj więcej...

Koncert Noworoczny 2018

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zapraszają na XVII edycję Koncertu Noworocznego.

Tradycyjnie już na powitanie Nowego Roku w murach jaworznickiej Hali Widowiskowo – Sportowej zabrzmi koncert pn. “Grande Amore” w wykonaniu grupy czterech tenorów LeonVoci oraz Orkiestry Filharmonii Lwowskiej pod batutą Woytka Mroza.

Kiedy: 14.01.2018 (niedziela) godz. 18:00
Gdzie: Hala MCKiS Jaworzno, ul. Grunwaldzka 80

Czytaj więcej...

Kulturalnie w Bibliotece - Luty 2018

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich zainetesowanych w swoje progi. Tradycyjnie na czytelników i odwiedzających czekają ciekawe cykliczne wydarzenia, jak: Klub Książki, Sztuka Ruchu, Klub Filmowy, Klub Gier Planszowych czy Klub Robótek Ręcznych oraz wiele więcej. Nie zabraknie również spotkań z ciekawymi ludzmi i prelekcji. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bibliotecznej propozycji zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii. Oferta dostępna TUTAJ. 

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek Główny 17. 

Czytaj więcej...

Dobry Koncert w Szczakowej

W ramch cyklu "Dobry Koncert w Szczakowej" zapraszamy w najbliższy weekend na pierwszy jaworznicki koncert Czesława Mozila lidera alternatywnego zespołu polsko-duńskiego Czesław Śpiewa.

Kiedy: 08.12.2017 (sobota) godz. 18:00
Gdzie: Dom Kultury w Szczakowej, ul. Jagiellońska 3

Czytaj więcej...