Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Dzień Smoka w GEOsferze

Za oknami polska złota jesień, aura zachęca do aktywności na świezym powietrzu. Dlatego namawiamy do długich spacerów po naszym pieknym mieście i odwiedzenia GEOsfery. Gdzie już w najbliższą sobotę odbędzie się Dzień Smoka!! 

Kiedy: 13.10.2018 (sobota) godz. 15:00
Gdzie: GEOsfera Jaworzno, ul. św. Wojciecha 100

Czytaj więcej...

Piknik Lotniczy

W tym roku obchody Chwalebnych Dziejów Lotnictwa Polskiego połączone będą z Jaworznickim Modelarskim Piknikiem Lotniczym. 

Na mieszkańców czekać będzie szereg atrakcji, m.in. wystawa pojazdów militarnych, pokazy dronów wyścigowych, a także warsztaty, gry i konkursy dla całych rodzin.

Kiedy: 16.09.2018 (niedziela)
Gdzie: Pieczyska Jaworzno - Park Gródek 

Czytaj więcej...

6 Zaduszki Jazzowe z eM Band

Podczas 6. edycji Zaduszek Jazzowych usłyszymy polskie i zagraniczne przeboje w wykonaniu Rafała Brzozowskiego w towarzystwie Orkiestry eM Band Jaworzno.

Kiedy: 02.11.2018 (piątek) godz. 19:00
Gdzie: MDK im. Jaworzniaków, ul. In. Wojennych 2

Czytaj więcej...

Kulturalnie w bibliotece - wrzesień 2018

Wakacje, wakacje i po! Jak to mówią - wszystko co dobre szybko się kończy. Mamy nadzieje, że w natłoku codziennych obowiązków znajdziecie czas i zaglądniecie do naszej książnicy.

Tradycyjnie nie zabraknie ciekawych spotkań, wystaw, prelekcji, a także stałych inicjatyw. Jednym słowem nie powinno Was zabraknąć we wrześniu w Bibliotece. 

Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17

Czytaj więcej...

Tydzień Seniora 2018

Wielkim sukcesem okazały się poprzednie edycje organizowanego w Jaworznie "Tygodnia Seniora". Trzecia edycja wydarzenia zbliża się wielkimi krokami.

W tym roku święto jaworznickich seniorów wystartuje początkiem października W programie są m.in. koncerty, spotkania, wykłady, warsztaty i zajęcia fitness. 

Czytaj więcej...

Tworzymy Dobrą Energię - 120 Lat energetyki w Jaworznie

Jubileusz 120-lecia energetyki w naszym mieście zapowiada się energetycznie i widowiskowo. W ostatni weekend wakacji Grupa TAURON podzieli się Dobrą Energią z mieszkańcami Jaworzna oraz wszystkimi, którzy odwiedzą jaworznicki rynek i jego okolice. 

TAURON i Miasto Jaworzno zapraszają wszystkich na niezwykły jubileusz z okazji 120-lecia Energetyki w Jaworznie.

Kiedy: 31.08-01.09.2018 (piatek-sobota)
Gdzie: Jaworzno Rynek oraz Park Zielona

Czytaj więcej...

Otwarcie Velostrady - Rajd Rowerowy

Od dzisiaj ruszają zapisy do kolejnej dużej imprezy rowerowej, która na koniec września zaplanowana jest w naszym mieście. Z racji otwieranej dla miłośników rowerów  rowerowej VELOSTARDY Miejskie Centrum Kultury i Sportu wraz z Urzędem Miasta w Jaworznie oraz TEAMem Jaworzno zapraszają do udziału wszystkich miłośników kolarstwa w specjalnie organizowanym właśnie z tej okazji Rajdzie Rowerowym.

Kiedy: 30.09.2018 (niedziela)
Gdzie: start i meta - Jaworzno Rynek

Czytaj więcej...

2. Patriotyczny Bieg Crossowy - ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Patriotycznego Biegu Crossowego w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego na dystansie 10 km. Bieg odbędzie się w połowie października br. Start i meta biegu zlokalizowany został na terenie pola namiotowego OWR Sosina przy ulicy Bukowskiej.

Udzial w tej, biegowej imprezie jest bezpłatny, a zapisy potrwają do 8 października lub do wyczerpania limitu, który został ustalony przez organizataora na 250 osób. Podczas biegu prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.

Kiedy: 13.10.2018 (sobota) godz. 10:00
Gdzie: OWR Sosina Jaworzno, ul. Bukowska 

Czytaj więcej...