Wystawa Homo Homini

W najbliższą sobotę odbędzie się wernisaż wystawy "Homo Homini", podczas którego będzie można podziwiać prace studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Leona Tarasewicza.

Wernisaż: 24.10.2015 (sobota) o godz. 17:00
Wystawa: 26 października - 26 listopada 2015
Gdzie: Galeria Sektor I w Jaworznie, ul. Mickiewicza 21

Wyjątkową wartość wystawy stanowi fakt, iż to sami studenci wybrali miejsce, które ich zainspirowało. W swoich poszukiwaniach odwiedzili Pałac w Pszczynie, Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, kompleks pałacowo-parkowy Świerklaniec oraz pozostałości Obozu Dwóch Totalitaryzmów w Jaworznie. Wizyta w Jaworznie zainspirowała młodych ludzi, którzy jednogłośnie stwierdzili, iż dawny obóz jest miejscem budzącym tak szczególne i dramatyczne emocje, że stanowi inspirację do tworzenia wartościowych prac.

Podczas tygodnia spędzonego w Jaworznie, mieli możliwość poznania historii obozu, odwiedzili Muzeum Miasta Jaworzna i podejmowali dyskusje. Na kanwie tych doświadczeń powstała właśnie wystawa Homo Homini. Prace wykonane zostały w różnorodnych technikach, znajdziemy video, malarstwo czy instalację.