Koncert Muzyka Obu Ameryk

Wszystkich miłośników muzyki "Archetti" Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza serdecznie zapraszamy na najbliższy koncert "Muzyka Obu Ameryk".

Dla wszystkich pragnących przezwyciężyć jesienny spleen "Archetti" przygotowało gorący, namiętny wieczór muzyczny.

Kiedy: 22.11.2015 (niedziela) godz. 18:00
Gdzie: Teatr Sztuk w Jaworznie ul. Mickiewicza 2

Kompozycje, których korzenie sięgają tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej lub tańców hiszpańskich przeszczepionych na grunt południowoamerykański, czasem o złożonym, silnie synkopowanym rytmie, wybrzmią mistrzowsko dzięki dwóm gwiazdom – gitarzyście, Markowi Nosalowi oraz  akordeoniście –Danielowi Lisowi.

W utworach kompozytora Astora Piazzolli, wirtuoza bandoneonu - będzie można odnaleźć muzykę zrodzoną w dusznym, wilgotnym klimacie Ameryki Południowej, w zatłoczonych ulicach i zadymionych kawiarniach Buenos Aires, rozpalonych zmysłowym tangiem.
      Klimatu amerykańskiego klubu nocnego z pierwszej połowy XX wieku stworzą kompozycje króla jazzu - Georg'a Gershwina oraz popularyzatora gartime'u - Scotta Joplina.

Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) - do nabycia w kasie Teatru Sztuk