Recital Olgi Bończyk

Tradycją Biblioteki stały się już coroczne, przedświąteczne spotkania z Czytelnikami. Za każdym razem Biblioteka się, by w ten szczególny czas, miłą propozycją spędzenia wspólnego wieczoru, przyczynić się do powolnego wprowadzenia w nastrój, który towarzyszyć nam będzie podczas Świąt. Gościem tegorocznego spotkania przy choince będzie aktorka i wokalistka, Olga Bończyk, która wystąpi z recitalem, powstałym w oparciu o piosenki, cenione zwłaszcza za nieprzemijalną, literacką stronę tekstów.

Kiedy: 14.12.2015 (poniedziałek) godz. 17:00
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek 17

Artystka uznanie szerszej publiczności zdobyła dzięki roli doktor Edyty, w popularnym serialu „Na dobre i na złe”. Zawodowo związana z teatrami: Piosenki we Wrocławiu, Rampa, Roma, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatr impresaryjny Ale! Teatr i Teatr Capitol w Warszawie.

W 1999 r. wzięła udział w koncercie "Debiuty" podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 r. została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń”, realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2008 brała udział w III edycji programu Jak Oni śpiewają – zajęła czwarte miejsce. W 2012 roku zdobyła pierwszą nagrodę konkursu "Profesjonaliści Forbesa 2012". W 2013 r. wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędzie się w ramach realizacji projektu Opowieści z życia wzięte. Interdyscyplinarne spotkania z twórcami, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej oraz TAURON Wydobycie.

Wejściówki na recital można odbierać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wypożyczalni dla Dorosłych.