Rekonstrukcja Wigilii Ludowej

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na rekonstrukcję dawnej wigilii ludowej. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z dawnymi zwyczajami wigilijnymi kultywowanymi na terenie naszego miasta. Przypomną sobie smak potraw, które niegdyś gościły na tutejszych stołach, treści dawnych kolęd, a nawet przesądy, które są po dziś dzień nieodłącznym elementem tego wieczoru.

Kiedy: 16.12.2015 (środa) godz. 18:00
Gdzie: Muzeum Miasta Jaworzna ul. Pocztowa 5

Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to wieczór pełen zapachów i wzruszeń, bo jak pisał znany etnograf Witold Klinger: „Otwierający Święta Bożego Narodzenia wieczór Wigilijny – to wieczór osobliwy, radosny, to uroczysta godzina cudów, kiedy, rzec można, niema rzeczy niemożliwych, lecz wszystko naraz staje się prawdopodobnem i naturalnem” .
Spotkanie poprowadzi Iwona Brandys.

Organizatorzy:
Muzeum Miasta Jaworzna ( w ramach cyklu: Spotkania z kulturą ludową) oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”.

Ograniczona ilość miejsc, rezerwacje email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. 501-452-697

Bilet wstępu: 20 zł.