Sala śmiechem wybucha...styczeń

W imieniu organizatorów Miejskiego Centrum Kultury
i Sportu zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu "Sala śmiechem wybucha prezentuje Piotrek Skucha". Tym razem na scenie pojawi się Andrzej Poniedzielski - poeta, bard, konferansjer.

Kiedy: 24.01.2016 (niedziela) godz. 19:30
Gdzie: Dom Kultury im. Z. Krudzielskiego Jaworzno-Szczakowa ul. Jagiellońska 3

Andrzej Poniedzielski – poeta, bard, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor Teatru Ateneum w Warszawie, członek Akademii Fonograficznej ZPAV (Związek Producentów Audio-Video),  Mistrz Mowy Polskiej z roku 2011.

Jest autorem łącznie ponad 400 wierszy i piosenek oraz tekstów ponad 20 piosenek Elżbiety Adamiak. W 1984 roku opublikował tomik swoich wierszy „Chyba już można...”, zawierający kilkadziesiąt tekstów, wierszy i piosenek z lat 1977–1982 m.in. „Bawitko”, „Kardiogram”, „Koń, szabelka i butelka”, „Nos Kościuszki” oraz „Piosenkę o chyba jeszcze miłości”. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca "Elżbieta Adamiak & Andrzej Poniedzielski - Live, Pronit". Pisał także teksty dla Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lory Szafran, Anny Treter, Grzegorza Turnaua i Tadeusza Woźniaka. Pisał teksty do muzyki Elżbiety Adamiak czy Seweryna Krajewskiego.

Podczas jaworznickiego spotkania z pewnością nie zabraknie inteligentnego humoru, satyry i wyjątkowych piosenek. Zwłaszcza, że artysta obchodził niedawno podwójny jubileusz – 40-lecie pracy twórczej oraz 60-lecie urodzin.

Bilety do nabycia, od czwartku 17 grudnia, w cenie 40 zł:

• Dom Kultury w Szczakowej ul. Jagiellońska 3,
  • Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80,
  • Sklep muzyczny „Melodia”
  • Portal Biletyna.pl