Marzec z Jazz Club Muzeum

W marcu tradycyjnie Jazz Club Muzeum zaprasza na swoje niedziele propozycje dla tych mniejszych - "Bajkowe popołudnia dla dzieci" oraz tych nieco starszych "Niedziela z filmem". W marcu najmłodsi będą mogli zapoznać się z twórczością Hansa Christiana Andersena, dzięki ekranizacji najpiękniejszych baśni. Dorośli widzowie będą mieli możliwość poznać niezwykłą twórczość braci Coen.

Kiedy: 06, 13, 20, 27.03.2016 (niedziele)
Gdzie: Jazz Club Muzeum, ul. Pocztowa 5

Joel i Ethan Coenowie (znani także jako Bracia Coen) – amerykańscy filmowcy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Laureaci czterech Oscarów. Do ich największych sukcesów bez wątpienia można zaliczyć: "Fargo", "Big Lebowski", "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Tajne przez poufne", "Prawdziwe męstwo" i najnowsze dzieło "Ave Cezar". W każdym filmie braci Coen można podziwiać plejadę aktorów.

Seanse dla dorosłych odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 20:00

Hans Christian Andersen – duński pisarz i poeta, najbardziej znany ze swej twórczości baśniopisarskiej. Twórczości dla dzieci początkowo traktował raczej jako zajęcie na marginesie pisarstwa dla dorosłych. Zastrzegał, iż jego baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza. Bardzo nie lubił, gdy jego baśnie od początku uznano za dzieła dla dzieci, bez głębszego sensu. Jednak właśnie baśnie przyniosły mu wielki rozgłos i sławę.
Pierwszy zbiór baśni (Eventyr fortalte for Børn (Baśnie opowiedziane dla dzieci)), został wydany w Kopenhadze w roku 1835, a kolejne tomy ukazały się w latach 1836 i 1837. Zachęcony powodzeniem pierwszej serii, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872. Do najbardziej znanych należą: "Brzydkie kaczątko", "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa śniegu", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Mała syrenka".

Seanse dla dzieci odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 14:30

Szczegółowe informacje na temat seansów można uzyskać w lokalu lub pod numerem telefonu 535-048-747 w godz. 16:00-21:00. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

Źródło: wikipedia.org