Sztuka komiksu - wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, gdzie od 5.04.2016 r. prezentowana będzie wystawa fotografii Mariana Folgi pt. „Sztuka komiksu”.

Kiedy: 05.04.2016 (wtorek) godz. 18:00
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17

Marian Folga artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf. Ukończył Uniwersytet Śląski w Cieszynie- Wychowanie plastyczne o kierunku grafika, a także AWF Katowice - Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii, malarstwa i sztuk performatywnych. Jako charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych.

W 2010 zagrał również tytułową rolę w thrillerze polsko-brytyjskim Sparrow, a także epizody w innych produkcjach. Z czasem połączył kilka dziedzin sztuki i tak powstała grupa teatru tańca Dyemotion, której jest opiekunem. Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi, tworzy wspaniały teatr magii i bajki.

Samouk, który z zapałem poszukuje nowych inspiracji i doskonali swoje artystyczne umiejętności. Jest autorem barwnych, pomysłowych i zaskakujących realizacji. Jest autorem bodypaintingu do teledysku Donatana Slavica i Kamila Bednarka Sailing.