Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem: Biblioteka inspiruje, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim. Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji bibliotecznego projektu Kalejdoskop – wizje świata w literaturze i sztuce, dofinansowanego przez Fundację Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

Kiedy: 10.05.2016 (wtorek) godz. 17:00
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17

Marcin Kydryński - dziennikarz, kompozytor, podróżnik, fotograf, autor książek: Metro Na Broadwayu.Upadek jest Formą Lotu (1993), Chwila przed zmierzchem (1996), Pod słońce (1999) - uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera oraz Lizbona. Muzyka moich ulic (2013). Od 1989 roku prowadzi w radiowej „Trójce” autorskie programy. Jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic” – jako pierwszy autor i fotograf w historii pisma, otrzymał zgodę na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się przede wszystkim w „Vivie” i „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek, napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których najważniejsze (obie Platynowe) to Upojenie z Patem Metheny i ID. W kwietniu bieżącego roku ukazała się jego najnowsza publikacja pt. Biel. Notatki z Afryki. Książka stanowi zapis wrażeń z licznych podróży, które autor odbył w ciągu 25 lat. Książka, oprócz osobistych notatek, zawiera blisko 150 wyjątkowych fotografii, w dużej mierze dotąd niepublikowanych.

W Miejskiej Bibliotece mozna zakupić najnowszą książkę pt. "Biel. Notatki z Afryki"

Wejściówki na spotkanie do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych (Biblioteka Główna Rynek Główny 17), od 4 maja od godz. 18.00.

Źródło: MBP Jaworzno