Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

V Jaworznicki Rajd Nordic Walking

Przypominamy, że już w nadchodzący weekend wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery.

W najbliższą sobotę odbędzie się V już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął blisko 400 uczestników.

Kiedy: 18.06.2016 (sobota) godz. 11:00
Gdzie: GEOsfera Jaworzno, ul. św. Wojciecha 100

Każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają tylko dyplom ukończenia. Dla osób, które przyniosą medale z czterech poprzednich edycji rajdu - nagroda niespodzianka.

Biuro zawodów  (Centrum Edukacji Geologicznej GEOSFERA) czynne będzie od godziny 9:30 do godziny 10:45.

Rajd odbędzie się na odcinku o długości:

  • około 9 km dla grupy zaawansowanej
  • około 6 km dla grupy rekreacyjnej.

Zawodnicy mają możliwość wyboru dystansu, na którym chcą wystartować. Trasa rajdu to pętle o długości około 9 km i około 6 km prowadzące przez okolice wokół GEOSFERY, Dobrej, Chrząstówki i Warpia

Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

Dla pierwszych, zgłoszonych drogą internetową 500 zawodników organizator przewidział okolicznościowe medale. Osoby, które zgłaszać się będą w dniu imprezy, w biurze zawodów medalu nie otrzymają. Weryfikacja zawodników i zgłoszenia zawodników, którzy nie zgłoszą się drogą internetową będzie miała miejsce w dniu zawodów w biurze zawodów. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy rajdu przewidzieli dla jego uczestników szereg niespodzianek.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w piątej edycji rajdu Nordic Walking rozgrywanego w Jaworznie.

Na stronie Rajdu znajduje się mapka z trasa, zgody rodziców na udział swoich pociech, a także obszerne foto relacje z lat poprzednich - warto zaglądnąć! Więcej informacji dostepnych w Regulamine Rajdu.

Źródło: UM Jaworzno oraz MCKiS Jaworzno