Wakacje w Muzeum

W imieniu Muzeum Miasta Jaworzna zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów oraz innych wydarzeń przygotowanych przez Muzeum na wakacje 2016.

Wakacyjne lato z Muzeum upłynie głównie pod szyldem wycieczek związanych z Jaworznem. Wszystkie wycieczki i zajęcia będą się odbywać w każdy wtorek lipca i sierpnia o godzinie 10.00. Uczestnictwo bezpłatne.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

01 lipca godz. 17:00  (piątek)
Rękodzieło w muzeum. Filcowanie bransoletek i kolczyków – prowadzenie Dominika Ratajczyk. Biletowane.

05 lipca godz. 10:00 (wtorek)
Poznajemy historię jaworznickiego rynku – prowadzenie Bartłomiej Cieszyński.

12 lipca godz. 10:00 (wtorek)
Spotkanie z zabytkiem – Jaworznicki Kirkut – prowadzenie Barbara Stanek.

15 lipca godz. 17:00 (piątek)
Rękodzieło w muzeum. Bobbinowanie z Mamanufakturą okrągłych koszy – prowadzenie Barbara Przygoda. Biletowane.

19 lipca godz. 10:00 (wtorek)
Historia miejsca gdzie stoi Galeria Galena – prowadzenie Bartłomiej Cieszyński.

26 lipca godz. 10:00 (wtorek)
Zwiedzanie interaktywnej wystawy „Świat Zmysłów” - prowadzenie Elżbieta Trojan.

2 sierpnia godz. 10:00 (wtorek)
Zwiedzanie terenu dawnego obozu dwóch totalitaryzmów. Zbiórka Osiedle-Stałe przy Młodzieżowym Domu Kultury – prowadzenie Adrian Rams.

9 sierpnia godz. 10:00 (wtorek)
Warsztat „Wycinanka żydowska” - prowadzenie Barbara Stanek.

16 sierpnia godz. 10:00 (wtorek)
Warsztat z fechtunku – prowadzenie Tomasz Karżewicz.

23 sierpnia godz. 10:00 (wtorek)
„Pod gołym niebem” plener malarski inspirowany architekturą i krajobrazem Jaworzna – prowadzenie Iwona Brandys, Marcin Jania.

30 sierpnia godz. 10:00 (wtorek)
Budowanie z klocków Maple – prowadzenie Elżbieta Trojan.

Rezerwacje telefoniczne: 501-452 697 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Muzeum Miasta Jaworzna