Spływ Kajakowy Białą Przemszą

Spływ kajakowy to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, rekreacja i sport, świetna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów.

Ta forma spędzana wolnego czasu w Polsce cały czas się rozwija i cieszy się coraz większą popularnością. Organizowane są dużymi rzekami takimi jak Krutynia, Czarna Hańcza, Brda, ale również odbywają się na wodach dzikich i nieuregulowanych.

Kiedy: 03.09.2016 (sobota) godz. 8:00

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu w Jaworznie wyszły z inicjatywą zorganizowania spływu mającego na celu zapoznanie z walorami krajobrazowymi rzeki Biała Przemsza, upamiętniającego wartości historyczne pomnika Trójkąt Trzech Cesarzy oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Spływ skierowany jest do wszystkich amatorów kajakowego szaleństwa, a odbywać się będzie rzeką Białą Przemszą na trasie o długości ok. 10 km. Miejsce startu - punkt rowerowy Biała Przemsza, przy ulicy Batorego – obok mostu w Maczkach. Meta umiejscowiona będzie przy Pomniku „Trójkąt Trzech Cesarzy”, który znajduje w dzielnicy Sosnowca – Niwce Modrzejów. Start planowany jest na godziny 8:00 - 10:00, zakończenie przewidziano około godziny 14:00.

Zgłoszenia do spływu dokonać można elektronicznie przez stronę www.mckis.jaw.pl do 31 sierpnia 2016r lub do momentu wyczerpania limitu zabezpieczonych kajaków. O udziale w spływie decydować będzie kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną do udostępnienia ilość kajaków.

Osoby posiadające własny kajak również mają obowiązek zgłoszenia elektronicznego zaznaczając to w odpowiedniej rubryce pod rygorem nie dopuszczenia do udziału w spływie. Ze względów bezpieczeństwa organizator wprowadza limit osób posiadających własny kajak do 10 sztuk. Decyduje kolejność zapisów.

Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej – opłata startowa wynosi:

• 20zł od osoby korzystającej z kajaków organizatora,
  • 10zł od osoby z własnym kajakiem.

Tylko osoby, które dokonają pełnego zgłoszenia zostaną umieszczone na liście uczestników.
Ponieważ organizator udostępnia 35 kajaków dwuosobowych i tylko 10 kajaków jednoosobowych, mile widziane jest zgłaszanie się załóg dwuosobowych.

Źródło: MCKiS Jaworzno