Dożynki Miejskie

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą.

Kiedy: 28.08.2016 (niedziela) godz. 15:00
Gdzie: Jaworzno - Rynek

Tegoroczne Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której nastąpi uroczysty przemarsz na jaworznicki rynek, gdzie odbędzie się okolicznościowy program, w którym znajdą się m.in. obrzędy dożynkowe i występy zespołów śpiewaczych.

Mieszkańcy będą mieli również okazję degustacji chleba i wypieków, czy zobaczenia wystaw: wieńców dożynkowych, maszyn rolniczych, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy, Ogrodów Działkowych, Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, Jaworznickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza oraz Koła Łowieckiego "Kozioł" w Jaworznie.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2016:

• godz. 15:00 – Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny,
  • godz. 16:00 – Uroczysty przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na Rynek,
  • godz. 16:30 – Ceremoniał dożynkowy,
  • godz. 16:45 – Okolicznościowy program artystyczny