Tydzień Seniora

W ramach rozpoczynającego się w ostatni czwartek września Tygodnia Seniora zaplanowano moc atrakcji - koncerty, sztuki teatralne, zajęcia taneczne, pokazy kulinarne czy zwiedzanie muzeum - to tylko część atrakcji.

Podczas oficjalnego otwarcia, Prezydent Paweł Silbert przekaże uczestnikom wydarzenia symboliczne klucze do miasta.

Kiedy: 29.09 - 05.10.2016

W ramach "Tygodnia Seniora" organizatorzy proponują: Teatr Ludowy "Tradycja" oraz program muzyczno - poetycki pt. "Dancing" z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktorskiego małżeństwa - Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Dodatkowymi atrakcjami dla aktywnych seniorów będą wykłady m.in. "Spotkanie z filmem" czy "Magia tureckiej literatury - kontrast kulturowy Orhana Pamuka".

Dla miłośników kulinarnych zmagań przygotowano spotkanie z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki kulinarnej.

Szczegółowy program Tygodnia Seniora w Jaworznie

29 września (czwartek) Hala MCKiS Jaworzno, ul. Gurnwaldzka80:

• godz. 18:00 - uroczyste rozpoczęcie "Tygodnia Seniora", wręczenie kluczy do miasta. Koncert "Piosenka Odkupiona" (bezpłatne wejściówki do pobrania od 19 września w Punkcie Informacji Turystycznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie).

30 września (piątek) CK teatr Sztuk, ul. Mickiewicza 2:

• godz. 17:00 - "Spotkanie z filmem..." - prowadzi Dagmara Drzazga

01 października (sobota) Rynek Główny godz. 10:00-14:00:

• prezentacja organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów
  • kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem
  • Teatr Ludowy Tradycja :Z folklorem z humorem"
  • Klub "Aktywni+" - program kabaretowy
  • występ chóru Sokół
  • występ zespołu Dąbrowianki wraz z dziećmi
  • Koncert Życzeń
  • ponadto: rękodzieło artystyczne, warsztaty dla seniorów, mobilny punkt informacyjny oraz wiele innych atrakcji

02 października (niedziela) Kolegiata p.w. św. Wojciecha i Katarzyny:

• godz. 12:00 - uroczysta Msza św.
  • godz. 13:00 - koncert "Totus tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II - soliści Opery Śląskiej

03 października (poniedziałek) Miejska Biblioteka Publiczna:

• godz. 17:00 - program muzyczno-poetycki pt. "Dancing" w wykonaniu Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa, aktorów teatralnych i filmowych (bezpłatne wejściówki do pobrania od 20 września od godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Biblioteka Główna Wypożyczalnia dla Dorosłych)

04 październiak (wtorek) Miejska Biblioteka Publiczna:

• godz. 10:00 - Klub Książki "Magia tureckiej literatury - kontrast kulturowy Orhana Pamuka" - prowadzi Anna Sobula
  • godz. 17:00 - Gotujemy z Rączką - spotkanie z Remigiuszem Rączką, połączone z promocją książki kulinarnej (bezpłatne wejściówki do pobrania od 20 września od godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Biblioteka Główna Wypożyczalnia dla Dorosłych)

05 października (środa) Muzeum Miasta Jaworzna:

• godz. 10:00-17:00 - zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa prac seniorów, cykl wystąpień:
    - 10:00 - Najstarsze dokumenty Jaworzna
    - 11:30 - Regionalny strój krakowski