XXV Spotkania Teatralne

Coraz większymi krokami zbliża się kolejne wydarzenie artystyczne z wieloletnią tradycją, wpisane na stałe w kalendarz imprez kulturalnych miasta. Wszystkich miłośników teatru zapraszamy na XXV Spotkania Teatralne.

Kiedy: 6-10.10.2016 (czwartek-poniedziałek)
Gdzie: CK Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. Mickiewicza 2

Szczegółowy program wydarzenia:

• 6 października (czwartek) godz. 17:00

Barbara Wójcik – Wiktorowicz – organizator pracy artystycznej Teatru Sztuk – poprowadzi warsztaty teatralne dla dzieci - „Na teatralnych deskach”. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy pod nr tel. (32) 616-28-79.

• 7 października (piątek) godz. 10:00

Spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka” J. Brzechwy, w reżyserii i opracowaniu muzycznym Dariusza Wiktorowicza, w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowic – Piotrowic. Bilety - 10 zł.

• 7 października (piątek) godz. 19:00

Otwarcie wystawy Macieja Mesznika -„Unikatowa tkanina teatralna”. To wielokrotnie nagradzany artysta plastyk, zajmujący się tkaniną unikatową, malarstwem, grafiką, rysunkiem, ubiorem i dekoracją teatralną. Wstęp bezpłatny.

• 8 października (sobota) godz. 19:00

Monodram Jowity Budnik – gwiazdy tegorocznych Spotkań Teatralnych – pod tytułem „Supermenka”.
Jowita Budnik - znana między innymi z filmów „Plac Zbawiciela” czy „Papusza”, jak również z chętnie oglądanego serialu „M jak miłość” (matka Franka – młodego leśniczego).
„Supermenka”, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki, kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie! Bilety - 35 zł.

• 9 października (niedziela) godz.18:00

Spektakl w reżyserii Michała Skiby - „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, w wykonaniu aktorów z Laboratorium Praktyk Teatralnych Creatorium.
Bazując na twórczości Doroty Masłowskiej aktorzy teatru Creatorium pragną zaproponować Państwu spektakl teatralny, który w swej surowości jest swoistym manifestem otaczającej rzeczywistości. Spektakl ukazuje perypetie podróży dwójki bohaterów, którzy za sprawą niecodziennych zdarzeń losowych przemierzają nasz kraj napotykając ludzi oraz sytuację, które skutecznie nie pozwalają im dotrzeć do celu. Zawrotna akcja, cięty żart oraz wszechobecna metafora to odnośniki, które pasują do spektaklu „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych, odznaczający się dystansem do siebie i świata. Bilety - 15 zł.

Na zakończenie tegorocznych Spotkań Teatralnych 10 października o godz. 10:00 odbędą się warsztaty teatralne dla niedowidzących „Niewidomi? Kontakt wzrokowy”, zorganizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych – koło w Jaworznie. Warsztaty poprowadzi Zbigniew Wróbel – aktor i reżyser Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Wstęp bezpłatny – zapisy pod nr tel. (32) 616-28-79.

Więcej informacji na temat XXV Spotkań Teatralnych mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej Teatru Sztuk, portalu społecznościowym FB, plakatach umieszczonych w gablotach przed budynkiem Teatru Sztuk oraz na Rynku, na miejskim telebimie i w informatorze miejskim.

Źródło: profil wydarzenia FB