XVI Koncert Noworoczny

Z początkiem stycznia, juz po raz szesnasty odbędzie się Koncert Noworoczny. Co roku ta prestiżowa impreza gości gwiazdy opery i operetki, znane orkiestry filharmoniczne, wspaniałych dyrygentów. To nielada gratka dla miłośników muzyki klasycznej.

Z pewnością podczas styczniowego koncertu nie zabraknia wielu ciekawych i niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Kiedy: 15.01.2017 (niedziela) godz. 18:00
Gdzie: Hala MCKiS Jaworzno ul. Grunwaldzka 80

Na powitanie nowego w murach jaworznickiej Hali Widowiskowo – Sportowej po raz szesnasty zabrzmi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, wraz z którą na scenie pojawią się utalentowani soliści, których osiągnięcia uznały najlepsze ośrodki operowe i operetkowe w kraju i za granicą: Iwona Socha, Edyta Krzemień, Andrzej Lampert i Damian Aleksander.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Zabrzu powstała na początku lat 50. ubiegłego wieku. Wraz z nią koncertowali najwybitniejsi artyści światowego formatu, towarzyszyła wielokrotnie gwiazdom polskiej estrady – m. in. Ryszardowi Rynkowskiemu, Skaldom, Zbigniewowi Wodeckiemu, Robertowi Janowskiemu czy Czerwonym Gitarom. Prócz wszystkich ważniejszych estrad koncertowych w kraju orkiestra koncertowała w Rosji, Słowacji, Węgrzech, Niemczech, Japonii. Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach, np.: ”Gaude Mater” w Częstochowie, ”Viva il Canto” w Cieszynie, Europejski Festiwal Jana Kiepury w Krynicy. Nagrała kilka płyt oraz zarejestrowała szereg archiwalnych programów dla TVP. W przeszłości została uhonorowana wieloma nagrodami, wymienić można chociażby Nagrodę Światowej Fundacji „Zdrowie, Rozum, Serce” – Lider Promocji Kultury Polskiej (druga orkiestra po Filharmonii Narodowej), Nagrodę „Ambasador Zabrza”, Złotą Odznaką „Zasłużony dla województwa śląskiego”.

Orkiestra preferuje utwory klasycyzmu i romantyzmu, chętnie sięga również po dzieła współczesne, szczególnie po kompozytorów szkoły śląskiej. W cyklach prezentowane są estradowe wykonania oper i operetek. Na stałe w repertuarze znajduje się kilka różnych programów z muzyką filmową, jazzową (w tym dixielandową), musicalową i rozrywkową.

Bilety w cenie 60 zł i 70 zł do nabycia:

• w Hali Widowiskowo – Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 (od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00),
  • w Domu Kultury MCKiS im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej przy ul. Jagiellońskiej 3 (w godzinach otwarcia placówki),
  • na stronie internetowej bilety.mckis.jaw.pl

UWAGA! Bilety rodzinne TYLKO do nabycia w Hali Widiwiskowo – Sportowej i w Domu Kultury w Szczakowej.

Źródło: MCKiS Jaworzno