Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg jest częścią ogólnopolskiej serii ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", w której udział bierze ponad 50 000 ludzi.

Kiedy: 26.02.2017 (niedziela) godz. 12:00-15:00
Gdzie: Park im. Lotników Polskich - Osiedle Stałe

PROGRAM TEGOROCZNEGO BIEGU:

• 09:00 – Otwarcie Biura Zawodów
  • 11:30 – Zakończenie wydawania pakietów
  • 12:00 – Start Biegu - dystans 1963 m.
  • 12:30 – Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu na dystansie 1963 m
  • 13:00 – Start Biegu - dystans 5 km
  • 14:30 – Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców

ZAPISY I WPISOWE:

Zapisy do biegu głównego odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.elektronicznezapisy.pl do dnia 15.02.2017 lub osobiście 26 lutego 2017 roku w biurze zawodów – tylko w przypadku wolnego limitu zgłoszeń. Organizator może odmówić przyjęcia zgłoszenia z innych przyczyn.

Uczestnicy biegu zobowiązani są do wpłacenia wpisowego w wysokości:

• I tura (do 15.02.2017) – 30 zł
  • II tura (do 23.02.2017) – 40 zł
  • II tura (od 24.02.2017 do 26.02.2017) – 50 zł

Wpłaty do 15.02.2017 prowadzone są poprzez serwis www.elektronicznezapisy.pl w formie płatności elektronicznych serwisu dotpay.pl
W przypadku wolnych pakietów w II i III turze o formie płatności organizatorzy poinformują na stronie www.tropemwilczym.jaworzno.pl, brak informacji oznacza brak wolnych pakietów startowych.

TRASA 1: dystans 1963 m

• Pofałdowana (teren Parku Miejskiego).
  • Nawierzchnia kamienista, brukowa, fragmentami miękka.
  • Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.
  • Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 30 minut.
  • Start godz. 12:00

TRASA 2: dystans ok. 5 km

• Pofałdowana (teren Parku Miejskiego).
  • Nawierzchnia kamienista, brukowa, fragmentami miękka.
  • Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.
  • Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 90 minut
  • Start godz. 13:00.

UCZESTNICTWO:

• W biegu na 5 km prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody prawnego opiekuna.
  • Limit uczestników obu biegów wynosi 200 osób.
  • Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów.
  • Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie własnoręcznie podpisanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegu oraz okazanie dokumentu tożsamości, celem weryfikacji danych osobowych.
  • Zawodnicy startują w biegu na własną odpowiedzialność.

BIURO ZAWODÓW, SZATNIE, DEPOZYTY

Adres biura zawodów, szatni oraz depozytów: Park im. Lotników Polskich, Jaworzno Osiedle Stałe (od godz. 9:00 – 11:30). Pozostawienie i odbiór depozytów odbywać się będzie na podstawie numeru startowego. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie odpowiada.

Szczegółowy Regulamin biegu dostępny TUTAJ

Źródło: tropemwilczym.jaworzno.pl