Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

11 Edycja Jaworznickiego Triathlonu "Stalowy Sokół"

Z początkiem marca ruszyły zapisy do kolejnej 11 już edycji jaworznickiego triathlonu "Stalowy Sokół", który tradycyjnie odbędzie się w Jaworznie w sierpniu na terenie Zalewu "Sosina".

Wszystkich triathlonistów zachęcamy do udziału w jaworznickim przedsięwzięciu i "zarezerwowaniu" sierpniowej daty w swoich kalendarzach startów.

Kiedy: 19.08.2017 (sobota)
Gdzie: Zalew "Sosina", ul. Bukowska 

Impreza staje się coraz bardziej popularna, rodzinna, a wspaniała atmosfera przyciąga coraz więcej amatorów i zawodników klubów triathlonowych z różnych regionów Polski. Z pewnością nie zabraknie też zawodników z okolic bliższych naszemu miastu, a przede wszystkim samych mieszkańców Jaworzna -  z myślą o których stworzona została V kategoria: dla mieszkańców i mieszkanek naszego miasta.

TERMIN I MIEJSCE
Zawody odbędą się w dniu 19 sierpnia (sobota) 2017 roku . Biuro zawodów mieścić się będzie na terenie zalewu „Sosina” w Jaworznie dzielnica Jaworzno-Szczakowa przy ul. Bukowskiej (teren pola namiotowego).
Biuro zawodów czynne będzie w godz. od 8:30 do 10:00.

TRASA:

 • Pływanie - 400 metrów, start z brzegu, trasa po linii łamanej, spodziewana temperatura wody ok. 22 stopnie C
 • Rower - 10 kilometrów po drogach szutrowych i leśnych (dopuszczony każdy rodzaj roweru),
  obowiązkowe posiadanie kasku rowerowego
 • Bieg - 3 kilometry biegu crossowego

PROGRAM ZAWODÓW:

 • 08:30 do 10:00 – weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych
      - wydawanie numerów startowych, czepków,
      - wydawanie chipów
      - wydawanie identyfikatorów uprawniających do wstępu do parku rowerowego,
    - podczas weryfikacji obowiązuje okazanie dokumentu tożsamości do udokumentowania daty urodzenia.
 • 10:00 - 10:45 – wprowadzenie rowerów do boksów rowerowych, kontrola techniczna
 • 11:00 START (3 serie - godz. 11.00, 12.00 i 13.00 kategoriami, co zostanie podane w dniu imprezy po zamknięciu listy zgłoszeń)
 • ok 14:30 dekoracja zwycięzców oraz zamknięcie zawodów

POMIAR CZASU
Elektroniczny - za pomocą systemu chipowego. Chip zostanie wydany każdemu zawodnikowi w biurze zawodów i musi zostać umieszczony na nodze. Po przekroczeniu mety zawodnik ma obowiązek zwrócić chip do biura zawodów.

LIMIT UCZESTNIKÓW triatlonu to 260 osób - obowiązuje kolejność wcześniejszych zgłoszeń elektronicznych. Na liście startowej pojawią się tylko ci zawodnicy, którzy opłacą opłatę startową. W przypadku mniejszej ilości wcześniejszych zgłoszeń elektronicznych w dniu imprezy przyjmowani będą zawodnicy do liczby 260 uczestników. Każdy zawodnik ma obowiązek po zgłoszeniu się sprawdzić czy jego nazwisko znajduje się na liście zgłoszonych. W dniu imprezy organizator nie przyjmuje żadnych reklamacji z tym związanych.

PRZYPOMINAMY:

 • zapisów dokonywać należy drogą elektroniczną poprzez stronę www.triathlon.mckis.jaw.pl lub bezpośrednio przez stronę www.datasport.pl
 • zgłoszenia elektroniczne otwarte będą jedynie do dnia 11 sierpnia 2017 roku, jeśli jednak limit 260 osób zostanie wyczerpany - zapisy automatycznie zostaną wyłączone;
 • za pełne zgłoszenie do zawodów triathlonowych uważa się elektroniczne zgłoszenie imienne na listę startową przez panel zgłoszeniowy oraz wniesienie opłaty startowej w wysokości 60 złotych na konto MCKiS.

Szczegółowy REGULAMIN dostępny TUTAJ. Zgoda rodziców na udział dziecka w triathlonie do pobrania TUTAJ

Źródło: triathlon.mckis.jaw.pl