Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

3 ProRock Festiwal

ProRock Festiwal jest organizowany w Klubie Relax od 2015 roku i gościł takich artystów jak Kobranocka, 4Szmery, Master Men i Animations.

Wydarzenie przyciągnęło już setki fanów metalu – tego o cięższych brzmieniach jak również bardziej klasycznego.

Kiedy: 08.04.2017 (sobota) godz. 18:00
Gdzie: Klub Relax, ul. Szczakowska 35

Podczas tegorocznego ProRock Festiwal na scenie Klubu Relax wystąpi kultowy zespół TSA z Markiem Piekarczykiem, metalowo-folkowy Netherfell, rodzimy Animations oraz zespół Corruption, który ma już na swoim koncie siedem krążków - tak układa się program tegorocznej trzeciej edycji Festiwalu.

Zespół TSA, powstał w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka. W latach 1981 - 1983 sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W Europie ukazały się dwa albumy „Spunk” i „Heavy Metal World”. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce.

"List XX" na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, "Proceder" - płytą roku, a TSA zespołem nr 2 - w plebiscycie magazynu "Teraz Rock", nominacja do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w znaczących festiwalach to tylko niektóre dowody na to, że TSA należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.

Podczas 3. Festiwalu ProRock wystąpią również:

  • Animations – jaworznicka grupa eksportowa powstała w 2006 roku. W 2013 roku ukazał się czwarty krążek w dorobku grupy pt. Private Ghetto. Zespół wystąpił na prestiżowym festiwalu ProgPower Europe w holenderskim Baarlo.
  • Netherfell - to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania. Zespół zagrał trasę po Polsce oraz występował jako support przed grupą Eluveitie oraz Jelonkiem.
  • Corruption – występowali na festiwalu Metalmania, Sonisphere, Ursynalia 2013, MetalFest 2013, Wacken Open Air i u boku takich zespołów jak Deep Purple, The Cult, Behemoth, Soulfly, Motorhead, Down, Vader, Red Fang, Pentagram, Orange Goblin, Phil Anselmo & The Illegals.

Bilety dostępne na stronie www.emband.sklep.pl w cenie 50 zł
Brak możliwości rezerwacji biletów. Informacje o biletach – tel.: (32) 762-91-49

Źródło: eM Band