Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą

Na początku czerwca odbędzie się I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Fundację TOŁHAJ – GDK.

W zeszłym roku wspólnie udało się zorganizować spływ kajakowy na Przemszy na odcinku Jaworzno Maczki – Sosnowiec Niwka „Trójkąt Trzech Cesarzy”.

Kiedy: 02-04.06.2017 (piatek-niedziela)

Zeszłoroczny spływ cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale przede wszystkim dał impuls do zorganizowania imprezy o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku wydłużono bowiem trasę do około 27 km, którą uczestnicy spływu przepłyną w dwóch etapach:

  • I etap zacznie się w Sławkowie M.O.K., a swój koniec będzie miał w Jaworznie - Maczki.
  • II etap wystartuje z Jaworzna - Maczki, a kończyć się będzie w Sosnowcu Niwka przy pomniku „Trójkąta Trzech Cesarzy”.

Głównym celem imprezy jest propagowanie turystyki i sportu kajakowego, zapoznanie się z walorami krajobrazowymi rzeki Biała Przemsza, a zarazem fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskich aglomeracji.

Tegoroczna baza spływu zlokalizowana będzie na Zalewie Sosina, gdzie na uczestników będzie czekało miejsce noclegowe, ciepłe posiłki oraz wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Szczegółowy program dostępny w zakładce Program spływu.

Informacje i zapisy od dnia 4 maja 2017 roku na stronie www.tolhajgdk.pl

 

Źródło: MCKiS Jaworzno