3. Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację

Coraz bliżej zbliża się trzecia edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Podczas dwóch poprzednich edycji, w imprezie wzięło udział 190 uczestników. W głównej mierze byli to przede wszystkim uczestnicy z Jaworzna oraz województwa Śląskiego, nie zabrakło również miłośników rajdów z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia.

Kiedy: 29.07.2017 (sobota) godz. 08:00
Gdzie: Stadion Miejski "Victoria", ul. Krakowska 8

Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem imprezy jest popularyzacja rajdów na orientację, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, turystyki i rekreacji oraz promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Jaworzna.

Startujący w rajdzie będą mieli do wyboru trasy o różnej długości i charakterze:

• pieszą 15 km
  • pieszą 25 km
  • rowerową 25 km
  • rowerową 50 km

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę.

Jak co roku prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz klasyfikacja junior ( dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi ) na każdej z tras. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl/rajd-na-orientacje.html
Zgłoszenia do imprezy należy dokonać do dnia 26 lipca br. poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Organizator wprowadził limit startujących - 150 zawodników.

BAZA RAJDU i BIURO ZAWODÓW – Stadion Miejski „VICTORIA” ulica Krakowska 8
- początek rajdu - Stadion Miejski „VICTORIA” ulica Krakowska 8
- koniec rajdu - Stadion Miejski „VICTORIA” ulica Krakowska 8

PROGRAM RAJDU:

• od godz. 8:00 do godziny 10:30 – weryfikacja zawodników w Biurze Zawodów
  • godz. 9:45 – odprawa techniczna trasy pieszej 25km i rowerowej 50km
  • godz. 10:00 – start rajdu pieszego 25km i rowerowego 50km
  • godz. 10:45 – odprawa techniczna trasy pieszej 15km i rowerowej 25km
  • godz. 11:00 – start rajdu pieszego 15km i rowerowego 25km
  • godz. 15:00 – koniec limitu czasowego
  • ok. godz. 15:30 – zakończenie rajdu, wręczenie nagród

TRASY RAJDOWE:

• trasa piesza rekreacyjna ok. 15 km, limit czasu 4 godziny
  • trasa piesza ok. 25 km, limit czasu 5 godzin
  • trasa rowerowa rekreacyjna ok. 25 km, limit czasu 4 godziny
  • trasa rowerowa ok. 50 km, limit czasu 5 godzin

Szczegółowy Rególamin dostępny TUTAJ.

Źródło: MCKiS Jaworzno