JAV Music Festival

We wrześniu Jaworzno stanie się centrum zainteresowania melomanów z całej Polski. Odbędzie się bowiem pierwsza edycja JAV Music Festival, podczas którego wystąpią muzyczne gwiazdy młodego pokolenia. Festiwal nie będzie ograniczał się do muzyki klasycznej, pojawią się takie gatunki jak cross-over, komedia muzyczna i jazz.

Kiedy: 21-24.09.2017 (czwartek-niedziela)
Gdzie: MDK im Jaworzników, ul. In. Wojennych 2

PROGRAM I WYKONAWCY

21 września 2017r. godz. 19:00 - Młodziezowy Dom Kultury w Jaworznie
MAGIA STRADIVARIUSA - YURY REVICH (Rosja) - skrzypce oraz ARCHETTI Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza

Bez wątpienia, koncert otwierający pierwszą edycję JAV Music Festival będzie wydarzeniem wyjątkowym w skali całego kraju. Nie często bowiem mamy okazję usłyszeć na żywo genialnego muzyka, grającego na instrumencie stworzonym przez legendarnego lutnika - Stradivariusa. Yury Revich, bo o nim mowa, to wschodząca gwiazda muzyki klasycznej, który swoją wirtuozerią i charyzmą na scenie dorównuje tym największym. Revich zagra wraz z Archetti Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza. W programie koncertu usłyszymy: “Cztery pory roku” Vivaldiego, Koncert C-Dur Haydna oraz polską premierę utworu "Violintango" Melani Mestre. Genialny solista, legendarny instrument, świetna orkiestra i porywająco energetyczny program już od pierwszego koncertu stawiają JAV Music Festival na wysokiej półce pośród festiwali europejskich. Bądź częścią tego niezapomnianego wydarzenia!

22 września 2017r. godz. 19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie
PROGRESSIVE STRINGS - BARTOLOMEYBITTMANN- Klemens Bittmann (Austria) skrzypce, mandola i Matthias Bartolomey (Austria) wiolonczela

W drugim dniu Festiwalu na jaworznickiej scenie muzyczną ucztę stworzy progresywny duet z pogranicza groove, rock i jazzu. Skrzypce, wiolonczela i mandola kojarzone z muzyką klasyczną w żadnym wypadku nie są ograniczone do tego gatunku; mogą być równie istotne przy tworzeniu innych stylów muzyki. Matthias Bartolomey i Klemens Bittmann - śmiali indywidualiści, napędzani chęcią tworzenia współczesnego repertuaru dla instrumentów osadzonych w tradycji klasycznej, wielokrotnie przechodzą od muzyki klasycznej do rozmaitych innych gatunków, budując stylistyczne mosty o niezwykłej elegancji i oryginalności. Ich nowy program "Neubau" jawi się jako uderzająca do głowy, wielopłaszczyznowa synteza stylów, broniąca się przed jakimikolwiek próbami prostego przyporządkowania. Duet ten jest nieustraszony w swym dążeniu, włączając do swoich oryginalnych kompozycji elementy muzyki rockowej lat 60., 70. i 80., jak również współczesnego jazzu, folku, popu i muzyki kameralnej, po mistrzowsku wplatając te odmienne elementy w jednolitą i niezależną całość. Opowiadane przez nich historie muzyczne są żywe i kolorowe, ujmując słuchacza od pierwszego momentu.

23 września 2017r. godz. 19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie
SAX VOYAGE:Muzyczna podróż dookoła świata - FIVE SAX

Five Sax reprezentujący interdyscyplinarny gatunek komedii muzycznej występował na deskach jaworznickiego MDK w 2016 roku. Bilety rozeszły się wtedy na pniu i ciężko się dziwić, bo nie często możemy zobaczyć na jednej scenie pięciu znakomitych muzyków/komediantów pochodzących z USA, Hong-Kongu, Chile, Włoch i Polski. Ich sceniczny show to podróż dookoła świata pełna znakomitej muzyki i dobrej zabawy dla całej rodziny. Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy w kierunku pięciu muzycznych zakątków świata. Przed państwem SAX VOYAGE! A to wszystko w trzecim dniu Festiwalu.

24 września 2017r. godz. 19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie
WSCHODZĄCĄ GWIAZDA JAZZU - BAPTISTE HERBIN (Francja) saksofon oraz eM BAND Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna

Pierwsza edycja JAV Music Festival zakończy się w sposób wręcz wymarzony. Naszym gościem będzie bowiem francuski saksofonista Baptiste Herbin, “crème de la crème” światowego jazzu, obdarzony nieprawdopodobną techniką i przepięknym dźwiękiem. W towarzystwie znakomitego jaworznickiego eM Bandu zagra on hity muzyki big-bandowej. Wydarzenie to będzie swoistą konfrontacją złotej przeszłości jazzu z energiczną, pełną nowych pomysłów teraźniejszością.

Szczegółowe informacje o Festivalu orz sprzedaż biletów na poszczególne koncerty na stronie www.javfestival.pl

Bilety są już rónież w sprzedaży na stronie bilety.mckis.jaw.pl Na poszczególne koncerty w cenie 50 zł, zaś karnet na całe wydarzenie (4 koncerty) kosztować będzie 150 zł.

Źródło: jaworzo.pl