Dożynki miejskie - 2017

Prezydent Miasta Paweł Silbert, Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, rolnicy oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zapraszają na coroczne obchody Dożynek Miejskich

Kiedy: 27.08.2017 (niedziela) godz. 15:00
Gdzie: Jaworzno - Rynek

Program tegorocznych Dożynek Miejskich:

• godz.15:00 - Msza Święta w Kolegiacie p.w. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny
  • godz.16:00 - Uroczysty przemarsz uczestników na Rynek Główny
  • godz.16:30 - Ceremoniał dożynkowy
  • godz.16:45 - Okolicznościowy program artystyczny
  • godz.19:00 - Występ zespołu pieśni i tańca Silesianie
  • godz.20:00 - Zabawa przy muzyce na żywo

W ramach Święta Plonów Miejskie Centrum Kultury i SPortu zachęca wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych tradycji regionalnych oraz promocja dorobku kulturowego i przyrodniczego gminy. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w konkursie "Wieńców Dożynkowych".

Organizator: Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.
Termin: 27 sierpnia 2017 r.
Miejsce: Rynek w Jaworznie
Zgłoszenia: w dniu 27 sierpnia 2017 r.

• W konkursie biorą udział wszystkie wieńce dostarczone na wyznaczone przez Organizatora stoisko wystawowe w dniu 27 sierpnia na Rynku w Jaworznie podczas obchodów Dożynek Miejskich (do godz. 16:00).
  • Każdy członek jury po obejrzeniu wieńców dokona oceny w skali od 1 (najniższa ocena) do 10 (najwyższa ocena) punktów.
  • Po zsumowaniu wszystkich ocen jury przyzna trzy nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 300 zł, II miejsce - 200 zł, III miejsce – 100 zł
  • Organizator nie przewiduje miejsc ex aequo, dlatego w przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez co najmniej 2 wieńce z 3 najwyżej ocenionych wieńców, jury dokonuje wyboru zwycięzcy poprzez ponowną ocenę.
  • Wręczenie nagród nastąpi publicznie na scenie ok. godz. 18:30.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
Źródło: MCKiS Jaworzno