Wrzesień w Muzeum Miasta Jaworzna

Przedstawiamy Państwu plan wydarzeń na miesiąc wrzesień.

Oprócz zaplanowanych terminów przypominamy, że w muzeum znajdują się wystawy stałe takie jak: Salonik dziewiętnastowieczny, Sala etnograficzna, Najdawniejsze dzieje węgla kamiennego w Polsce, Obóz dwóch totalitaryzmów 1943-1956, Ekspozycja judaików.

Gdzie: Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5

Muzeum posiada też filmotekę, którą może udostępnić. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem - rezerwacja grup tel: (32) 618-19-50, 501-452-697 lub drogą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HARMONOGRAM MIESIĘCZNY:

03 września (niedziela), godz. 10:00-20:00 Wycieczka - Szlakiem Bartka Cieszyńskiego. Zapisy.

06 września (środa), godz. 17:00  Ceramiczny podwieczorek – Zdobienie biskwitów. Impreza biletowana

07 września (czwartek), godz. 17:00 Wykład - Audytorium MBP w Jaworznie. Wincenty Drabik. Stan badań – prowadzenie Iwona Brandys.

09 września (sobota), godz. 10:00 Budowanie z klocków Maple – Elżbieta Trojan.

12 września (wtorek), godz. 11:00 Obserwatorium Międzypokoleniowe. Prelekcja - Wyprzedzić smutek - profilaktyka zaburzeń nastroju – prowadzenie Dominika Kajdas Ciupek.

13 września (środa), godz. 17:00 Ceramiczny podwieczorek – Misa na włóczkę. Biletowane.

14 września (czwartek)
- godz. 11:00 Obserwatorium Międzypokoleniowe. Wykład - Jeden z Nielicznych. Karol Pniak. - prowadzenie Adrian Rams. Wykład dla wszystkich sympatyków:
- godz. 17:00 Wykład - Jeden z Nielicznych. Karol Pniak. - prowadzenie Adrian Rams.

16 września (sobota), godz. 10:00 Zwiedzanie wystawy plenerowej „Jeden z Nielicznych. Karol Pniak” i warsztaty z grą lotniczą 303 – prowadzenie Adrian Rams.

17 września (niedziela), Godz. 08:00-14:00 Pchli Targ na Małym Rynku.

18 września (poniedziałek), godz. 11:00 Obserwatorium Międzypokoleniowe. Prelekcja - Jak mówić, żeby cię słuchali, jak słuchać, żeby do ciebie mówili czyli jak zadbać o dobre relacje z otoczeniem – prowadzenie Dominika Kajdas – Ciupek.

19 września (wtorek), godz. 11:00 Obserwatorium Międzypokoleniowe. Prelekcja - Jak radzić sobie z manipulacją i technikami społecznego wpływu? - prowadzenie Dominika Kajdas – Ciupek.

20 września (środa), godz. 17:00 Ceramiczny podwieczorek - Koronkowa deska na sery. Biletowane.

21 września (czwartek), godz. 17:00 Rękodzieło w muzeum. Szydełkowe ośmiorniczki dla wcześniaków – prowadzenie Kierownik Oddziału Neonatologii lek. Ilona Pietruszewska.

23 września (sobota), godz. 10:00 Warsztaty z fechtunku i prelekcja na temat broni średniowiecznej – prowadzenie Tomasz Karżewicz

27 września (środa), godz. 17:00 Ceramiczny podwieczorek – Kwiatowy świecznik. Biletowane.

28 września (czwartek), godz. 11:00 Obserwatorium Międzypokoleniowe. Śladami PSIE-szłości – czyli pies na przestrzeni wieków. Prowadzenie Zuzanna Otrębska.

29 września (piątek), godz. 17:00 Rękodzieło w muzeum. Kocyki dla wcześniaków.

30 września (sobota), godz. 10:00 Warsztaty z fechtunku i prelekcja na temat broni średniowiecznej – prowadzenie Tomasz Karżewicz

Wystawy:

• „Jeden z Nielicznych – Karol Pniak” Rynek
  • „Poszukiwanie siebie" - Piotr Bąk, rysunek — wystawa indywidualna, Sala Główna
Źródło: muzeum.jaw.pl