Dobre koncerty w Szczakowej

Koniec lata, to zakończenie dużych imprez plenerowych w naszym mieście.

Na jesienne i zimowe wieczory Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla mieszkańców Jaworzna cykl koncertów, podczas których wystąpią wyjątkowi i nietuzinkowi artyści.

Kiedy: 14.10/04.11/25.11/08.12.2017
Gdzie: Dom Kultury w Szczakowej, ul. Jagiellońska 3

Poza już promowanym JAV Music Festivalem w Młodzieżowym Domu Kultury, otwieramy na atrakcyjne koncerty Dom Kultury w Szczakowej. Będą się one wpisywały w sezon klubowy i odbywały co kilka tygodni pod wspólną nazwą „Dobry Koncert”, zaczynając od października. Zaplanowaliśmy już pierwszą część tego sezonu, do grudnia. Jesienią podamy informacje o koncertach, które odbędą się w przyszłym roku – mówi Marek Zdaniukiewicz, zastępca dyrektora MCKiS ds. Kultury.

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

• 14.10 - POGODNO - koncert na stojąco / support jaworznicki zespół Grafen. Bilety w cenie: przedsprzedaż - 30 zł, w dniu koncertu - 40 zł
  • 04.11 - UNIVERSE - koncert w 10. rocznicę śmierci Mirka Breguły.
    Bilety w cenie: 40 zł
  • 25.11 - LAO CHE - koncert na stojąco. Bilety w cenie: 40 zł
  • 08.12 - CZESŁAW ŚPIEWA - solo act. Bilety w cenie: 50 zł

Pierwszym z czterech zaplanowanych, będzie koncert zespołu Pogodno. Ta, pochodząca ze Szczecina formacja zachwycała w minionej dekadzie fanów alternatywnej muzyki albumami takimi jak „Sejtenik miuzik & romantik loff” czy „Hajle Silesia”, wielokrotnie będąc nominowaną do Fryderyków. Już niedługo będziemy mogli sobie przypomnieć twórczość tego nietuzinkowego zespołu. Jako support przed nimi zagra jaworznicki Grafen.

Kolejny występ, to niezwykle popularny Universe, który w Szczakowej pojawi się na początku listopada. Będzie to wyjątkowy koncert. Po pierwsze, zespół obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności, a po drugie dwa dni przed ich występem w Jaworznie minie 10 lat od śmierci pierwszego wokalisty, Mirosława Breguły. Możemy zatem spodziewać się nie lada wzruszeń w ten sobotni wieczór.

W ostatni weekend listopada w Szczakowej zagra Lao Che – dotykający różnych stylów muzycznych zespół, którego płyty „Powstanie Warszawskie”, „Prąd stały/ Prąd zmienny”, czy „Dzieciom” biły rekordy popularności, a poszczególne utwory górowały na Liście Przebojów Programu 3 PR.

Ostatnią tegoroczną propozycją cyklu „Dobry Koncert” będzie akt solowy Czesława Mozila (Czesław Śpiewa) zaplanowany na 8 grudnia.

Bilety dostępne będą:

• na stronie bilety.mckis.jaw.pl
  • w kasach biletowych MCKiS ul. Grunwaldzka 80
  • w kasach biletowych Domu Kultury w Szczakowej, ul. Jagielońska 3

Bilety na koncerty wkrótce w sprzedaży!

Źródło: MCKiS Jaworzno