Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

V Regaty Kajakowe

Dużymi krokami zbliża się kolejna, piąta już edycja Regat Kajakowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie.

Te coraz bardziej popularne zmagania w tym roku odbędą się pod koniec września bieżącego roku na terenie OWR Sosina w Jaworznie. Podobnie jak rok temu Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Kiedy: 23.09.2017 (sobota)
Gdzie: OWR Sosina, ul. Bukowska

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10:00 do godziny 11:30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker.

Start wspólny do wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00. Jak przed rokiem zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, a do wyboru jest aż 5 kategorii:

  • jedynki kobiet (K1 kobiety)
  • jedynki mężczyzn (K1 mężczyźni)
  • dwójki kobiet (K2 kobieta/kobieta)
  • dwójki mężczyzn (K2 mężczyzna/mężczyzna)
  • mikst (K2 kobieta/mężczyzna)

TRASA WYŚCIGU

Regaty na trasie o długości 6 km odbędą się na Zalewie Sosina od pomostu ośrodka wypoczynkowego DB CARGO S.A. z okrążeniem wyspy i dwukrotnym pokonaniu trasy.
Start i meta znajdują się w miejscu wytyczonym przez organizatora na linii od pomostu ośrodka do drugiego brzegu zalewu. Pierwszą boję mijamy z jej prawej strony, czyli lewą burtą kajaka, zakręcając w lewo. Wyspę mijamy także lewą burtą kajaka. Do miejsca startu przy pomoście płyniemy linią dowolną. Drugą boję, umieszczoną na linii startu, mijamy przy nawrocie lewą burtą. Przy nawrotach znajdują się sędziowie pilnujący właściwej trasy.
W przypadku pomyłki przy mijaniu boi można zawrócić na sygnał sędziego i wykonać prawidłowy nawrót jeszcze raz. Zawodnicy nie stosujący się do w/w reguł nie zostaną sklasyfikowani, a sędzia ma prawo nakazać im zejście z trasy. Na załączonej mapie zalewu wrysowano przebieg trasy.

Organizator zapewnia nieodpłatnie 25 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych - decyduje kolejność zapisów internetowych. Do zawodów dopuszcza się jedynie kajaki turystyczne, które podlegają weryfikacji sędziego: w kategorii K2 dopuszcza się do rywalizacji kajaki: PERCEPTION VISTA, PERCEPTION KIWI oraz RTM BRIO, w kategorii K1 dopuszcza się do rywalizacji kajaki: PERCEPTION CAROLINA 12, PERCEPTION CAROLINA 14, PERCEPTION ACADIA, DAGGER APROUCH 10, PRION CRUSER. Inne typy kajaków nie zostaną dopuszczone do rywalizacji.
Zawodnicy mogą płynąć również na własnych kajakach, jeśli posiadają wyżej wymieniony typ kajaka.

Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie od dnia 17 sierpnia 2017 (czwartek) do 21 września 2017 na stronie www.mckis.jaw.pl/kajak lub do wyczerpania limitu kajaków zabezpieczonych przez organizatora.

Osoby płynące własnym kajakiem - zgodnym z regulaminem - również muszą dokonać zgłoszenia poprzez panel internetowy zaznaczając opcję korzystania z własnego sprzętu. Organizator nie pobiera opłaty startowej – udział w imprezie jest bezpłatny!!!

Dokumenty do pobrania: 

Dodatkow informacje udzielane są mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (godz. 7:00 – 15:00) w Dziale Sportu MCKiS Jaworzno.

Źródło: mckis.jaw.pl/regaty