Bieg Tropem Wilczym - Jaworzno 2018

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" to wydarzenie, które niesie przesłanki patriotyczne, ale stanowi również świetną oakzję do spędzenia katywnie czasu i poznanie hisotrii.

Kiedy: 04.0.3.2018 (niedziela) godz. 12:00
Gdzie: Jaworzno Park im. Lotników Polskich, Aleja Tysiąclecia

W zeszłorocznej edycji w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W zbliżającej się VI edycji Biegu Tropem Wilczym, ambicją organizatorów jest zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

TRASA, DYSTANS do wyboru będą przygotowane 2 trasy w Parku Miejskim:

TRASA 1: dystans 1963 m

• Pofałdowana (teren Parku Miejskiego).
  • Nawierzchnia kamienista, brukowa, fragmentami miękka.
  • Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.
  • Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 30 minut.
  • Start godz. 12:00

TRASA 2: dystans ok. 8km

• Pofałdowana (teren Parku Miejskiego).
  • Nawierzchnia kamienista, brukowa, fragmentami miękka.
  • Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.
  • Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 90 minut
  • Start godz. 13:00

BIURO ZAWODÓW, SZATNIE, DEPOZYTY (adres biura zawodów, szatni oraz depozytów):

• Park im. Lotników Polskich, Jaworzno Osiedle Stałe (od godz. 9:00 -11:30)
  • Pozostawienie i odbiór depozytów odbywać się będzie na podstawie numeru startowego.
  • Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie odpowiada.

UCZESTNICTWO:

• W biegu na 8km prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody prawnego opiekuna.
  • Limitu uczestników obu biegów wynosi 200 osób.
  • Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu
    zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów.
  • Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie własnoręcznie podpisanie zaświadczenia o braku
    przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegu oraz okazanie dokumentu tożsamości, celem weryfikacji danych osobowych.
  • Zawodnicy startują w biegu na własną odpowiedzialność.
  • Zachęcamy służby mundurowe do startu w umundurowaniu. Nie jest to warunek konieczny, jednak z względu na charakter biegu mundur będzie mile widziany.

ZGŁOSZENIA, OPŁATY:

• Zapisy do biegu głównego odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie
    www.elektronicznezapisy.pl do dnia 22.02.2018 lub osobiście 4 marzec 2018 roku w biurze zawodów – tylko w przypadku wolnego limitu zgłoszeń
  • Organizator może odmówić przyjęcia zgłoszenia z innych przyczyn.
  • Uczestnicy biegu zobowiązani są do wpłacenia wpisowego w wysokości: Trasa nr 1 i nr 2 : - I tura (do 02.02.2018) – 30 zł - II tura (do 22.02.2018) – 40 zł - (w dniu zawodów) – 50 zł
  • Wpłaty do 22.02.2018 prowadzone są poprzez serwis www.elektronicznezapisy.pl w formie płatności
    elektronicznych serwisu dotpay.pl

Więcej szczegółów na temat jaworznickiego biegu dostepnych w REGULAMINIE