Jeunesses Musicales 2018

Przed nami kilkudniowa uczta muzyczna! Jak co roku, w naszym mieście świętujemy Dni Muzyki "Jeunesses Musicales", które odbędą się już po raz XXXVI!

Codziennie począwszy od najbliższego czwartku do niedzieli, będziemy świadkami niebanalnych wydarzeń muzycznych. To nie lada gratka dla miłośników dobrej muzyki.

Kiedy: 22-25.02.2018 (czwartek-niedziela)
Gdzie: CK Teatr Sztuk, ul. Mickiewicza 2

Programem tegorocznych XXXVI Dni Muzyki "Jeunesses Musicales"

22 lutego (czwartek) - "MÓW" godz. 18:00, bilety: 20 zł

No mów. Dlaczego milczysz? Mów! O radościach. O trudnościach. O tym, co przeżywasz. O prostych rzeczach, które dzieją się ot tak. I my MÓWimy. Muzyką.

Zespół MÓW powstał bardzo naturalnie, z potrzeby serca. Najpierw pojawiły się piosenki liderki (polskie teksty z soulowym brzmieniem). Potem dołączyli znakomici muzycy, którzy wspólnie tworzą brzmienie MÓWa. Muzyka MÓWa pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Z jednej strony na tyle niewielkiego, że wciąż jesteśmy blisko. Z drugiej natomiast na tyle dużego, że pozwala nam spojrzeć na nowo na otaczający świat. Można z nią na chwilę zaczerpnąć powietrza, odlecieć, ale też nabrać sił do działania.
Jest radość, wolność, refleksja i zuchwałość...
Jest przekaz, akustyczne brzmienie i dużo emocji.

Członkowie zespołu:
- Ania Bratek
- Aga Derlak
- Mateusz Szewczyk
- Patryk Zakrzewski

23 lutego (piątek) - Kraków Street Band godz. 18:00, bilety: 30 zł

Kraków Street Band to zespół, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać, gościł kilka razy w naszym mieście, w Jazz Clubie. Za każdym razem publiczność świetnie się bawiła, bo z tymi chłopakami, po prostu, nie da się inaczej ;) bomba energetyczna, wspaniała muzyka, to wszystko zaraża. Nie może Was zabraknąć w tym dniu!

24 lutego (sobota) - "Przesłuchanie Maćka T." - benefis Macieja Talagi godz. 18:00, bilety: 40 zł

Maciej Talaga - pomysłodawca i kierownik muzyczny oraz wykonawca, konferansjer cyklu koncertów "Piosenka odkopana", realizowanych w Teatrze Sztuk od 2012 r. do dzisiaj.

Maciej Talaga to przede wszystkim rozpoznawalny po brzmieniu gitary - niepowtarzalny muzyk, głównie sesyjny, biorący udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą.

To również od 2012 roku - organizator pracy artystycznej w Teatrze Sztuk w Jaworznie, uwielbiany przez dzieci, ceniony przez współpracowników, czynnie biorący udział w projektach poetyckich, teatralnych i muzycznych produkowanych przez Teatru Sztuk, doskonały nauczyciel w zajęciach z dziećmi autystycznymi, które prowadzone są w Teatrze Sztuk. Związany z budynkiem przy ul. A.Mickiewicza od końca lat siedemdziesiątych, kiedy to jako uczeń Liceum Ogólnokształcącego im.Janka Krasickiego, wówczas większość czasu spędzał na graniu na gitarze w sali teatralnej dawnego MDK-u przy A.Mickiewicza 2. Długo współpracował z nieżyjącym już Dyrektorem tego miejsca - Zbyszkiem Rutkowskim w kabarecie Dyskrecja, w wielu edycjach Dni muyki "Jeunesses Musicales". Doskonały gawędziarz i świetny opowiadacz dowcipów, dobry człowiek i przyjaciel.

25 lutego (niedziela) - Waglewski & Pospieszalski godz. 18:00, bilety: 50 zł

Waglewski & Pospieszalski
Założyciele zespołu Voo Voo prezentują swój dorobek artystyczny w wersji akustycznej.

Zaczęło się od przygody podczas częstochowskiego koncertu, gdzie zagrali sami - w duecie. Od tego czasu grywali jako Wagiel i Mateo. Ich koncerty są już klasyką działalności zespołu. Wykonują zarówno utwory Voo Voo, jak i kompozycje własne. Często są to muzyczne improwizacje.

Wojciech Waglewski. Gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Pochodzi z Nowego Sącza. Ojciec Fisza i Emade. Z wykształcenia socjolog.

Mateusz Pospieszalski. Kompozytor i aranżer. Multiinstrumentalista - gra na saksofonie, fletach, klarnecie, instrumentach klawiszowych i akordeonie. Śpiewa. Pochodzi z muzykalnej rodziny z Częstochowy. Współpracował m.in. z Maanamem, Stanisławem Sojką i Anną Marią Jopek.

Piotr Metz uważa, że więź pomiędzy muzykami jest odczuwalna, stąd ich koncerty cieszą się tak dużą popularnością.

Rezerwacja biletów pod nr tel. (32) 616-28-79

Źródło: teatrsztukwjaworznie.pl