IV Bieg Mikołajkowy

Coraz wiekszymi krokami zbliża się wyjątkowe wydarzenie biegowe, na które zapraszamy nie tylko mieszkańców naszego miasta! Na wszyskich, którzy zgłoszą swój udział czekać będą: piękne miejsce - Park Geosfera, fantastyczna atmosfera - którą zapewnią HKP Team i Hufiec ZHP Jaworzno, szczytny cel - kolejny rok wsparcie finansoww wakacyjnego wypoczynku podopiecznych jaworznickiego Domu Dziecka.

Kiedy: 08.12.2018 (sobota) godz. 11:00
Gdzie: GEOsfera Jaworzno, ul. Św. Wojciecha 100

Bieg Mikołajkowy to impreza dla całej rodziny - organizatorzy przygotowali dla uczestników terenowe trasy biegowe na dystansie 5 i 10km, Nordic Walking 5km oraz trasy biegowe dla dzieci. Przebiegają one  mi.in przez stare kamieniołomy wapieni. Trasę 10 km stanowią 2 pętle.

W tegorocznym Biegu Mikołajkowym jest też coś dla kochających bieganie w towarzystwie czterech łap!
Zapraszamy wszystkich miłośników biegania z psem do wystartowania ze swoim pupilem. O czym należy pamiętać, jeśli chce się biec z psem? Aby wystartować ze swoim pupilem należy pamiętać o kilku rzeczach:

• pies musi mieć minimum 12 miesięcy, aby wystartować w biegu
  • należy zadbaj o aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie
  • zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa
  • nie wolno pozwalać psu na bieganie bez kontroli, pies zawsze musi mieć zapiętą smycz
  • sprzątaj po swoim psie

Jak poinformować Organizatorów o tym, że biegniesz z psem?
Po standardowej rejestracji należy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując “Bieg Mikołajowy”. W treści należy podać swoje imię i nazwisko oraz imię i datę urodzenia Twojego psa :)

Pamiętajcie, że dobrze macie bawić się i Wy i Wasze psiaki. Jeśli Wasz pies nie radzi sobie w miejscach publicznych czy też przejawia zachowania agresywne nie zabieraj go ze sobą i nie funduj mu niepotrzebnego stresu!
Na miejscu obecny będzie weterynarz oraz behawiorysta. To oni sprawdzą czy kondycja Waszego psa jest odpowiednia do towarzyszenia podczas biegu. Zostanie również skontrolowana książeczka zdrowia psa oraz jego zachowanie. Jeśli pies będzie wykazywał zachowania agresywne w stosunku do innych zwierząt bądź ludzi, właściciel może być poproszony o założenie kagańca, a w skrajnych przypadkach będzie musiał odpuścić bieg.

PROGRAM BIEGÓW:

• 09:00 - Otwarcie biura zawodów (zgłoszenia, odbiór numerów, weryfikacja zawodników)
  • 10:00 - Biegi oraz zabawy dla najmłodszych
  • 10:45 - Odprawa dla zawodników na starcie, prezentacja i opis trasy, rozgrzewka
  • 11:00 - Start biegu - przy Szlabanie w Geosferze
  • 11:20 - Planowane przybycie pierwszego zawodnika na metę trasa 5 km
  • 11:45 - 13:45 Serwowanie posiłków regeneracyjnych dla zawodników w Namiocie na terenie Ośrodka
  • 13:00 - Rozdanie nagród, dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach oraz losowanie upominków dla uczestników biegu.
  • 14:30 - Impreza integracyjna - wspólne ognisko.

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszeń można dokonywać na stronie www.online.datasport.pl do dnia 05.12.2018 lub w biurze zawodów do godz. 10:00 (w miarę dostępności miejsc (LIMIT = 500 zawodników)

WPISOWE:

• 40,00 zł (z wpisowego 10,00 zł przeznaczone jest na letni wypoczynek podopiecznych Domu Dziecka w Jaworznie) płatne przelewem do 15.11.2018r.
  • 50,00 zł (z wpisowego 10,00 zł przeznaczone jest na letni wypoczynek podopiecznych Domu Dziecka w Jaworznie) płatne przelewem do 30.11.2018r.
  • 60,00 zł (z wpisowego 10,00 zł przeznaczone jest na letni wypoczynek podopiecznych Domu Dziecka w Jaworznie) 1.12 – 8.12.2018r. płatne w dniu startu ( w miarę dostępności miejsc LIMIT = 500 ! )

W RAMACH WPISOWEGO ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

• ubezpieczenie NNW zawodników na trasie
  • gorący posiłek + napój po biegu
  • możliwość zostawienia depozytu w biurze zawodów na czas biegu
  • zabezpieczenie medyczne biegu
  • numery startowe i profesjonalny pomiar czasu
  • gadżet pamiątkowy
  • medal dla wszystkich startujących
  • wpisowe nie podlega zwrotowi
  • SMS z uzyskanym wynikiem biegu (po podaniu numeru telefonu przy zgłoszeniu)

BIURO ZAWODÓW: