Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Magiczny grudzień na Rynku

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia czuć w powietrzu coraz bardziej, a dzięki cyklowi imprez na jaworznikim Rynku będziemy mogli poczuć ją jeszcze bardziej!!

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, Jarmark Bożonarodzeniowy, a także Betlejemskie Światło Pokoju - to wszystko wydarzy się w grudniu na naszym Rynku. 

W czwartek, 6 grudnia w godz. 17:00 - 19:00 na jaworznicki Rynek zawita Święty Mikołaj, na którego czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci. W związku z tym radosnym wydarzeniem zapraszamy najmłodszych na pełen atrakcji i świątecznej magii wieczór. Całość zainicjuje śnieżna parada, a najmłodsi tradycyjnie będą mogli zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Zapalone zostaną również światełka na choince.

W sobotę, 15 grudnia na Rynku zagości tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od godz. 09:00 swoje stanowiska handlowe będą wystawiać uczniowie jaworznickich szkół i członkowie stowarzyszeń. Jak zawsze na tej imprezie będzie się można zaopatrzyć w ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne, wypieki i wiele innych ciekawych rzeczy związanych ze świętami. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z jaworznickich szkół. Uwaga - odwiedzający jarmark będą mieli możliwość zdobycia żywej choinki (ilość ograniczona).

A w niedzielę, 23 grudnia o godz. 17:00 harcerze z jaworznickiego Hufca ZHP przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Światło harcerze i skauci ze wszystkich krajów przynoszą prosto z Groty Narodzenia Pańskiego. Jest symbolem pokoju i nadchodzących świąt. Tego dnia na Rynku planowane jest też wspólne kolędowanie i żywa szopka.

DO ZOBACZENIA NA RYNKU !!!

Źródło: UM Jaworzno