Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

I Jaworznicki Dog Trekking

Już pod koniec kwietnia w Jaworznie odbędzie się pierwsza edycja Dog Trekkingu, już śpieszymy z wyjaśnieniem co to za przedswięwzięcie.

DogTrekking to bieg lub marsz z psem na orientację w terenie. Przewidujemy dwie trasy, na 5km i ok 10km.

Trasy będą w pełni oznakowane, dwoma kolorami, dla dwóch długości tras. Przebiegać będą przez lasy i pola oraz częściowo przez  ścieżki rowerowe wokół zalewu Sosina.

Kiedy: 27.04.2019 (sobota) godz. 09:30
Gdzie: parking przy zalewie Sosina, ul. Bukowska 8

Impreza ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku z psem oraz zdrowego trybu życia (zawody nie są imprezą komercyjną), a przy okazji pomoc zwierzętom bezdomnym z terenu Jaworzna.

W PROGRAMIE:

 • 09:30- 10:20 - Wydawanie pakietów startowych
 • 10:30 - 10:40 - Starty zawodników 
 • 14:00-15:00 - zaplanowano rozdanie nagród dla 3 pierwszych miejsc w 2 kategoriach.

DODATKOWO PODCZAS TRWANIA ZAWODÓW:

 • Artemida Psie Adopcje czyli kącik adopcyjny
 • Bullactiv - pokaz sportów Terierów Typu Bull
 • Aleksandra Tchir - porady behawioralne
 • Szumak - Centrum Zwierzęcych Spraw - o tym jak uczy się pies, jak się komunikuje, czego się boi, co najbardziej lubi... czyli Śladem czterech łap przez świat, pokaz posłuszeństwa oraz sztuczek
 • Gabinet Weterynaryjny Falcon - darmowe porady weterynaryjne.

Przez cały czas w strefie psa, będzie można skorzystać z toru przeszkód dla psów oraz innych gadżetów, jak gryzaki, linki etc. Będą odbywały się pokazy oraz gry i zabawy dla czworonogów. Można będzie również skorzystać z bezpłatnych porad szkoleniowców, behawiorystów oraz weterynarzy. Dla najmłodszych będzie zorganizowany kącik z animatorami przez wykwalifikowany personel Akademii Pana Kleksa :) Dla niecostarszych czekać będą darmowe przejazdy samochodem terenowym, a na głodnych super strefa gastronomiczna (pyszne kiełbaski oraz wege zupa), a także na stoiska sponsorów, gdzie można będzie zakupić mnóstwo ciekawych akcesoriów dla podopiecznych.

ZAPISY:

 1. Wpłata 20,00 zł za KAŻDEGO psa na konto Jaworznickiego Domu Tymczasowego (z przyczyn organizacyjnych nr konta zostanie podany w późniejszym czasie), Organizatorzy zapraszają do zapisów mailowych (w tytule: Jaworznicki DogTrekking). Potwierdzenie przelewu należy przesłać na mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  W mailu podać imię i nazwisko uczestnika/ków, liczbę psów biorących udział w biegu, ich imiona oraz numer telefonu kontaktowego. Należy również podać wybrną trasę, na którą się zapisujemy, 5 km czy 10km.
  Po wysłaniu maila należy oczekiwać na maila zwrotnego z potwierdzeniem uczestnictwa.
 2. Impreza ma charakter rodzinny. Z psem może biec razem kilka osób, ale nagrodzony będzie tylko jego przewodnik, który z nim został zapisany. Dzieci powinny być pod opieką osoby pełnoletniej.
 3. Zapisy mailowe potrwają do 31.03.2019r, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !! W razie wolnych miejsc, możliwa będzie rejestracja oraz wpłata wpisowego na miejscu w dniu imprezy do godz 10:30 w biurze zawodów.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 • Warunkiem uczestnictwa będzie OPŁACONE zgłoszenie mailowe. 
 • Opłata w całości zostanie przekazana na pomoc bezdomnym zwierzętom.
 • Opłata nie jest zwracana w przypadku rezygnacji z imprezy. Nie może również być przeniesiona na inną osobę.
 • Prawo do udziału w DogTrekkingu mają osoby, które ukończyły 18 lat, w przedziale 16-18 lat za pisemną zgodą opiekuna prawnego, poniżej 16 lat tylko pod opieką opiekuna prawnego.
 • Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność opiekuna prawnego.

BIORĄC UDZIAŁ W IMPREZE ZAWODNIK AKCEPTUJE PONIŻSZĄ KLAUZURĘ:

Informuję, ze znam regulamin I Jaworznickiego DogTrekingu i zobowiązuje się do jego przestrzegania. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w e-mailu zgłoszeniowym dla potrzeb klasyfikacji. Oświadczam, że jestem zdolny do startu w zawodach sportowych i startuję na własną odpowiedzialność. Oświadczam że :

 • Zwalniam z wszelkiej odpowiedzialności organizatora, współorganizatora oraz wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób są zaangażowane w organizację DogTrekkingu w razie strat, zranień, utraty zdrowia lub szkód związanych z moim uczestnictwem, nie będę wnosił żadnych skarg.
 • Uczestniczę w DogTrekkingu na własne ryzyko i zabezpieczę się wszelkimi możliwymi sposobami od ryzyka związanego z moimi uczestnictwem.
 • Zgadzam się, aby wszystkie spory i kontrowersje związane z zawodami rozstrzygał sędzia główny, którego postanowienia są definitywne i obowiązujące. Nie będę wnosić żądnych spraw, nie będę rozpoczynać żadnej procedury sądowej i nie będę żądać żadnego zadośćuczynienia przed sądami.
 • Zgadzam się na filmowanie oraz fotografowanie mnie oraz mojego psa/psów, na wykorzystywanie moich danych obecnie i w przyszłości przez organizatorów zawodów dla potrzeb klasyfikacji i promocji. Zapewniam, że zapoznałem się ze wszystkimi warunkami regulaminu zawodów i dokonałem zgłoszenia e-mailowego zgodnie z prawdą oraz kompletnie.


PIES

Do udziału w I Jaworznickiem DogTrekingu dopuszcza się wszystkie psy zdolne do przebycia wybranej długości trasy. Zabrania się startu suk w ciąży, do 6 tyg. po porodzie oraz suk w cieczce. Uczestnicy zobowiązani są przez cały czas trwania imprezy do trzymania psów na smyczy oraz do sprzątania po swoich pupilach. Psa prowadzimy w szelkach lub obroży - zabrania się startu psa w kolczatce lub obroży zaciskowej oraz elektrycznej. Wszystkie psy biorące udział w imprezie muszą posiadać aktualne zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie (książeczka zdrowia psa), które należy okazać przy odbiorze pakietów startowych w dniu biegu. Podczas zawodów zabronione jest zmuszanie psa do marszu oraz jakiekolwiek działanie powodujące ból lub stres u zwierzęcia. Każdy zawodnik odpowiada za zachowanie swojego psa oraz ewentualne szkody przez niego wyrządzone. W przypadku braku możliwości kontynuowania marszu zawodnik ma obowiązek zejść z trasy i niezwłocznie poinformować o tym organizatora osobiście w biurze zawodów lub dzwoniąc pod numer 792-830-448.
Jeden przewodnik może zapisać się do udziału w biegu maksymalnie z DWOMA psami, z uwagi na bezpieczeństwo innych uczestników imprezy.

WYPOSAŻENIE:

Każdy uczestnik ma obowiązek zabrać ze sobą na trasę: telefon komórkowy, miskę i wodę dla psa w ilości odpowiedniej do wielkości i potrzeb posiadanego psa. Wyposażenie może być sprawdzane przed startem, jak również na trasie lub po przekroczeniu linii mety.

TRASA:

Każdy uczestnik ma możliwość wyboru długości trasy i określa ją drogą mailową:

 • 5km
 • 10km.

Jeden uczestnik może wziąć udział w zawodach na jednej trasie. Podane odległości dotyczą przejścia trasy drogami/ ścieżkami według punktów kontrolnych na trasie. W niektórych miejscach na trasie będą oznaczenia wyznaczające przebieg trasy. Strzałki oznaczone kolorem niebieskim dotyczą trasy na 5km, a czerwonym na 10km. Zabrania się korzystania przez uczestników z map.
META: O rankingu zwycięzców decydować będzie kolejność powrotu zawodników do biura zawodów znajdującego się przy mecie i podanie swojego numeru startowego.
Zamknięcie trasy nastąpi po zgłoszeniu się wszystkich zawodników na mecie w biurze zawodów.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

I Jaworznicki DogTrekking będzie się odbywać przy nieograniczonym ruchu drogowym. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność, mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z pól, dróg leśnych, czy pojedynczych zabudowań.

Wszyscy zawodnicy na drogach gruntowych i publicznych powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie.

Zawodnicy podczas wyścigu zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz odnoszenia się z należytym szacunkiem do innych uczestników zawodów, sędziów, organizatorów, służb porządkowych i medycznych. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania kultury osobistej, przestrzegania zasad fair paly, poszanowania środowiska naturalnego.

Na trasie i w jej pobliżu zabrania się używania pojemników szklanych i innych przedmiotów stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia psów, zawodników lub kibiców. W razie napotkania niebezpieczeństwa należy kontaktować się z numerem alarmowym 112. W sprawach organizacyjnych, napotkanych nieprawidłowości i ewentualnych uwag prosimy kontaktować się pod nr tel 792-830-448.

Niniejszy regulamin zostanie wysłany drogą mailową do wszystkich uczestników oraz dostępny będzie  w biurze zawodów i na stronie jaworznicki dom tymczasowy na facebooku.
Udział uczestników w DogTrekkingu jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia TUTAJ.

Źródło: FB DogTrekking