Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice - 2018

Organizowane w okresie Adwentu Jarmarki Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji. Jarmarki odbywały się na rynkach od stuleci.

Zazwyczaj rozpoczynają się końcem listopada i trwają do Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia ich nastrój wprowadza w klimat świąt, więc wszystkim spragnionym światecznego klimatu polecamy wizytę na Jarmarku.

Kiedy: 23.11-23.12.2018
Gdzie: Rynek Katowice


Czytaj więcej...

Żarki nocą

Wyjątkowe, wieczorne zwiedzanie - zobacz atrakcje w innym świetle. 

Dla małych i dużych: multimedia, kreatywne warsztaty, wrażenia na jurajskich szlakach

Kiedy: 14.08.2018 (wtorek) oraz 18.08.2018 (sobota)
Gdzie: Stary Młyn w Żarkach, ul. Ofiar Katynia 5

Czytaj więcej...

3. Śląskie Targi Książki

Wszystkich miłośników książek zapraszamy na III Śląskie Targi Książki, podczas których każdy "mol książkowy" znajdzie coś dla siebie! To ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, skierowane do miłośników literatury - czytelników, a także wszystkich osób, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez blisko 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje i atrakcje dla dzieci – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki.

Kiedy: 12-14.10.2018 (piątek-sobota)
Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...

55. Tydzień Kultury Beskidzkiej

To już 55. edycja dziewięciodniowego spotkanie miłośników folkloru, ludowej muzyki, tańca i śpiewu; jak co roku, w środku sezonu urlopowego w Beskidach - Śląskim i Żywieckim oraz w okolicznych miejscowościach, odbędzie się Tydzień Kultury Beskidzkiej.

podczas jednej edycji, przez dziewięć dni, odbywa się blisko sześćdziesiąt koncertów zespołów pieśni i tańca; z kolei do południa na małych estradach w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, w krótkich koncertach zaprezentują się kapele polskie i zagraniczne.

Kiedy: 28.07-05.08.2018 (od soboty do soboty)

Czytaj więcej...

3. Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

Już w najbliższy weekend odbędzie się trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.  Na odwiedzających czekać będą luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. 

Kiedy: 12-14.10.2018 (piątek-niedziela)
Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...

90' FESTIVAL - 2018

Dolina Trzech Stawów w Katowicach od lat jest miejscem kojarzonym z relaksem i dobrą zabawą. Zielone tereny, stawy i lasy, nieopodal ścisłego centrum Katowic zamienią się po raz kolejny w największą scenę muzyki lat 90. w południowej Polsce!

Największe muzyczne widowisko lat 90. w Europie! W połowie lipca odbędzie się jubileuszowa, 5. edycja 90’FESTIVAL, podczas ,której miasto usłyszy największe hity tamtych lat, a tłumy fanów zamienią Dolinę Trzech Stawów w najgorętszy parkiet w regionie! Nie może Was zabraknąć!

Kiedy: 21-22.07.2018 (sobota-niedziela) 
Gdzie: Katowice Dolina Trzech Stawów, ul. Francuska 200

Czytaj więcej...

Juromania 2018

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków kulturowych w Polsce nareszcie doczekał się swojego święta. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwsza edycja Juromanii – całodniowej imprezy, której celem jest mocne zwrócenie uwagi na Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi.

Czytaj więcej...

Katowicki GASTRO Fajer

GASTRO FAJER - jedz, pij i baw się na tarasach Spodka.

Gastro Fajer to regularny nocny market na tarasach katowickiego Spodka! 8 wakacyjnych weekendów pełnych pysznego street food'u, rzemieślniczych napojów % i dobrej muzyki. Zawsze od czwartku do niedzieli, dla wszystkich, którzy lubią dobre jedzenie i niezwykłą atmosferę street food'u!

Kiedy: każdy weekend od 05 lipca do 26 sierpnia 
Gdzie: Tarasy przy Spodku, Katowice, Al. Korfantego 35

Czytaj więcej...