9. Katowicki Karnawał Komedii

Dziewiąta edycja Katowickiego Karnawału Komedii to kolejna okazja, żeby podziwiać w Katowicach spektakle najlepszych teatrów z całej Polski. Tym razem zobaczymy, czym żyją sceny teatrów i ich widzowie w Łodzi, Warszawie, Krakowie i Toruniu. Z niecierpliwością oczekuję też na premierę sztuki naszego Teatru Korez i klasykę w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego.

Jak co roku twarzą festiwalu jest ktoś z nas – zwyczajny człowiek. W poprzednich latach z plakatów uśmiechali się do nas m.in. kominiarz, pielęgniarka i górnik, natomiast w tym roku jest to Pani motornicza. Taka jest właśnie formuła Karnawału Komedii – teatr jest dla każdego!

Kiedy: 29.01-08.02.2016
Gdzie: Teatr Śląski, Rynek 10 Katowice
Gdzie: Teatr Korez, Plac Sejmu Śląskiego 2 Katowice
Gdzie: Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26 Katowice

Katowicki Karnawał Komedii cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok gromadzi rzeszę stałych widzów. To wszystko dzieje się za sprawą doskonałych spektakli komediowych zaproszonych z całej Polski do jednego miasta oraz biletów w atrakcyjnej cenie. Teatr Korez wraz z Teatrem Śląskim, pod patronatem Miasta Katowice, organizują ten wyjątkowy na skalę ogólnopolską festiwal od roku 2008.

Wraz z rozpoczęciem festiwalu otwarte zostaną również dwie wystawy. W Galerii Teatru Śląskiego zobaczymy rysunki Marka Raczkowskiego, natomiast w Galerii Teatru Korez memy Marty Frej.

Aż do 1 lutego Karnawał nie rozstanie się z Teatrem Śląskim. W sobotę, 30 stycznia na scenie pojawi się łódzki Teatr Powszechny w spektaklu „Brancz”, którego tekst wyszedł spod pióra Juliusza Machulskiego. 31 stycznia dwukrotnie widzowie nacieszyć się będą mogli komedią „Medium” z warszawskiego Teatru Kwadrat w gwiazdorskiej obsadzie. Ponad dwie godziny doskonałej zabawy w towarzystwie m.in. Pawła Małaszyńskiego, Mai Hirsch i Aldony Jankowskiej. Kolejny dzień Karnawału także dostarczy nam sporej dawki humoru. Tego dnia spotykamy się, aby zobaczyć sztukę „Ludzie i anioły” Teatru Współczesnego z Warszawy, a w niej m.in. Sławomira Orzechowskiego, Andrzeja Zielińskiego i Zbigniewa Suszyńskiego.

Na cztery kolejne dni Karnawał zostanie przeniesiony do Teatru Korez. I tak 1 lutego 2016 na scenie dwukrotnie pojawi się zespół Accantus w koncertach na żywo, 2 lutego Paweł Burczyk wystąpi w komediowym monodramie „4 tony podłogi” Teatru Kamienica z Warszawy, 3 lutego ponownie zaprezentuje się Teatr z Torunia w sztuce o intrygującym tytule „Dziwka z Ohio”. 4 lutego zobaczyć będzie można monodram „Jednocześnie” w wykonaniu Łukasza Simlata warszawskiego Teatru Studio.

5 i 6 lutego wyjątkowo przeniesienie do Pałacu Młodzieży. W piątek spektakl „Premiera dreszczowca” Och-Teatru z Warszawy, w którym wystąpi m.in. Rafał Rutkowski. Natomiast w sobotę będzie można obejrzeć sztukę „Wychowanka” Teatru Ludowego z Krakowa, a w niej m.in. Katarzynę Tlałkę i Tomasza Schimscheinera.

6 lutego Karnawał ponownie zawita w progach Teatru Śląskiego, który zaprezentuje swoją niedawną premierę „Ożenek”. Następnego dnia Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa dwukrotnie będzie bawić spektaklem „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” z główną rolą żeńską Joanny Szczepkowskiej.

Teatr Korez pożegna dziewiątą edycję Katowickiego Karnawału Komedii na swojej scenie 8 lutego premierą (po latach w nowej obsadzie) spektaklu „Niedźwiedź. Oświadczyny”.

Szczegółowy repertuar Karnawału

Bilety do nabycia w kasach oraz na stronach Internetowych Teatru Korez oraz Teatru Śląskiego. Bilety na spektakle w Pałacu Młodzieży prowadzi Tatr Śląski.