W Dolinie Muminków - warsztaty literackie

Skąd wzięły się te dziwne stworzenia i co się stanie, jeśli ich zimowy sen zostanie przerwany? Czym różni się duża Mimbla od małej Mimbli? Dlaczego Włóczykij wyruszał na południe? Czym są Hatifnaty? I najważniejsze pytanie – kim była Buka?

Odpowiedzi na ta inne pytania nurtujące miłośników Muminków będzie można uzyskać odpowiedź podczas Warsztatów literackich.

Kiedy: 28.02.2016 (niedziela) godz. 14:00
Gdzie: Tarnowskie Centrum Kultury, ul. Jana III Sobieskiego Tarnowskie Góry

Podczas kolejnego spotkania poświęconego klasyce literatury dla dzieci przybliżone zostanie życie i zwyczaje sympatycznych skandynawskich trolli. Uczestnicy poznają też ich twórczynię – Tove Jansson. Kim była, jak wpadła na pomysł stworzenia Muminków i jak wyglądało jej życie, kiedy stała się sławną pisarką? Przewodnikiem po Dolinie Muminków będzie Mateusz Świstak – bajarz i interpretator baśni, autor bloga basnienawarsztacie.pl.

Na spotkanie, które odbędzie się w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Kultury, organizatorzy zapraszają nie tylko dzieci, ale również rodziców i dziadków.

Warsztaty prowadzone przez Mateusza Świstaka, przywracają znaczenie opowieści. Dzieci uczą się odczuwać opowieść wszystkimi zmysłami, bawią się w detektywów odgadując baśniowych bohaterów, uczą się myśleć logicznie, wyciągać wnioski i zadawać pytania. Wędrówki po tajemniczych światach, magicznych i zagadkowych zakątkach pokazują, że życie jest tak jak baśń – bogate w to, co jasne i to, co mroczne.

To z pewnością świetny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia oraz zakończenie ferii zimowych.

Bilety w cenie 4/5 zł do kupienia w kasie TCK lub na stronie Interentowej TCK w zakładce KUP BILET. Liczba miejsc ograniczona.