FOOD FEST - Festiwal Kulinarny

Za niespełna miesiąc odbędzie się pierwsza edycja festiwalu kulinarnego FOOD FEST!Katowice. Impreza będzie największym tego typu wydarzeniem na Górnym Śląsku. W ramach festiwalu swoją ofertę zaprezentuje przeszło osiemdziesięciu wystawców.

Kiedy: 20.03.2016 (niedziela) godz. 11:00-18:00
Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1, Katowice

Wśród zaproszonych wystawców znajdują się między innymi najlepsze restauracje, bistra, śląskie food truck’i, a także producenci i dystrybutorzy zdrowych i smacznych ekologicznych produktów. Całości dopełnią pokazy kulinarne, degustacje oraz wspólne gotowanie pod okiem specjalistów.

Wystawcy na swoich stoiskach będą prezentować m.in.: ekologiczne oliwy, miody prosto z pasieki, wędzone ryby z lokalnej hodowli, kozie, owcze, krowie sery i masę świeżych produktów bezpośrednio od producenta. Obok tego koreański bibimbap, indyjskie curry, amerykański burger, dim sum’y, grcki gyros, japoński ramen, meksykańskie burrito czy polska zapiekanka w odświeżonej formie. Te i wiele innych produktów znajdą Państwo na stoiskach  wystawców. Wszystkie łączy jeden wspólny mianownik – jakość. Organizatorzy stawiają na wysoką jakość i świeże produkty, nie promują wielkich korporacje a drobne lokalne inicjatywy. Dzięki FOOD FEST!Katowice mieszkańcy Śląska będą mieć okazję do spróbowania kilkunastu kuchni świata w wykonaniu pasjonatów i zrobić zakupy przedświąteczne u sprawdzonych lokalnych producentów.

Na scenie festiwalowej swoje umiejętności zaprezentują kucharze, a zgromadzeni goście będą mogli uczestniczyć w degustacjach. Swoją ofertę zaprezentuje również Studio Centrum Kulinarne z Chorzowa, o zaletach certyfikowanej żywności opowiedzą goście z katowickiego BioBazar’u. Pełny plan warsztatów i pokazów niebawem dostępny na fanpage organizatora.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny!

Źródło: mojekatowice.pl