Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Wielkanocny

Jarmarki świąteczne na dobre zagościły na rynkach polskich miast. Tym zachęcamy do odwiedzenia Wielkanocnego Jarmarku na na katowickim rynku. Na gości czeka ponad 40 wystawców z całej Polski oraz zagranicy. Nie zabraknie również atrakcji dodatkowych, do których należeć będą pokazy kulinarne Remigiusza Rączki, otwarte warsztaty rękodzieła, koncert pasyjny oraz strefa dziecka.

 

Kiedy: 9-25.03.2016
Gdzie: Katowice - Rynek

W tym roku na odwiedzających czekają regionalne przysmaki i naturalne produkty m.in. świąteczne mazurki, babki wielkanocne, chleby, pierniki, wędliny z różnych regionów, sery kozie, góralskie, morawskie, a także ekologiczne jajka, przyprawy, miody, chałwę i owoce w czekoladzie oraz polskie wina ekologiczne i piwa z Browaru Staropolskiego.

Dla poszukujących świątecznych prezentów i wyjątkowych drobiazgów pojawią się stoiska m.in. z białoruskim rękodziełem ludowym, wyrobami artystycznymi z drewna i siana, ceramiką, wyrobami z minerałów. Nie może zabraknąć oczywiście, wiosennych dekoracji, naturalnych stroików świątecznych i palm wielkanocnych. Ponadto znajdziemy naturalne kosmetyki z minerałami z Morza Martwego, mydła marsylskie i wiele, wiele innych…

W strefie gastronomicznej wędzone ryby, białe kiełbaski z grilla, żurek, pierogi i kluski, lane piwo i grzane wino.

Zapraszamy serdecznie!