Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Kortez w Katowicach

Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz to 26-cio letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.
Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony..

 

Kiedy: 15.04.2016 (piątek) godz. 19:00
Gdzie: CKK im. Krystyny Boheńskiej, Plac Sejmu Śląskiego 2

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta "Bumerang", to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy". EPka dostępna jest jedynie na koncertach.

Bilety w cenie: 55 zł, 60 zł do nabycia na portalu Biletyna.pl

Źródło: biletyna.pl