Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Koźla Piątka - Bieg krosowo - górski

Koźla Piątka to bieg o charakterze krosowo-górskim rozgrywany na dystansie 5555 m i sumie przewyższeń 250 m w jurajskim Olsztynie. Trasa biegu wiedzie przez wzgórze zamkowe, Niwki oraz kamieniołom Kielniki. Jest selektywna, ponieważ obfituje w liczne podbiegi i zbiegi o różnym podłożu: trawa, piach, kamienie, liście, itp. Została tak wytyczona, aby zawodnicy podczas wysiłku mogli delektować się wspaniałymi widokami i choć przez chwilę zapomnieć o bólu nóg i zadyszce. Bieg jest imprezą towarzyszącą VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.

Kiedy: 02.04.2016 (sobota)
Gdzie: Olsztyn Jura Krakowsko - Częstochowska

Start i meta biegu będą zlokalizowane na błoniach zamkowych, przy głównej bramie. Na trasie (2,3 i 4 km) umieszczone są punkty nawadniające, na których można otrzymać wodę i/lub napój izotoniczny. Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali bogaty pakiet startowy, w którym są m.in.: okolicznościowy kubek, worek sprzętowy, bandana oraz moneta z wizerunkiem Zamku Olsztyn. Na wszystkich, którzy ukończą bieg główny czekać będą także wyjątkowe medale przygotowane przez Mennicę Królewską. Jeśli dla niektórych wrażeń będzie za mało – a zachowają jeszcze trochę sił – organizatorzy przygotowali jeszcze … jeden bieg.

Drugi start nastąpi za godzinę i czterdzieści pięć minut po biegu głównym. Będzie to dwustumetrowy podbieg na wzgórze zamkowe. Taki sprawdzian powinien dać się we znaki nawet doświadczonym biegaczom, a jednocześnie to dodatkowa porcja emocji dla uczestników i kibiców – mówi była Mistrzyni Polski w Maratonie Edyta Lewandowska, która jest ambasadorką premierowej imprezy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Organizatorzy Koźlej Piątki zaplanowali również biegi dla dzieci na dystansach od 150 m do 1000 m. Zapewniają też, że impreza ma charakter nie tylko sportowy, ale jest skierowana do całych rodzin. Dodatkowo zaplanowano m.in.. koncert zespołu Regenese oraz ognisko.

Więcej szczegółów na stronie biegu kozlapiatka.pl

Źródło: Koźla Piątka