Art Naif Festiwal

Już po raz dziewiąty Art Naif Festiwal zawita otwarty. Tradycyjnie główną częścią festiwalu będzie wystawa sztuki naiwnej, na której zostaną zaprezentowane prace artystów z całego świata. W tym roku festiwal gościć będzie blisko 300 twórców z kilkudziesięciu krajów, między innymi z Hiszpanii, Francji, Włoch, Finlandii, Wenezueli, Chile czy nawet Australii. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Hiszpania.

Kiedy: 10-19.06.2016
Gdzie: Katowice Galeria Szyb Wilson, ul. Odrodzenia 1 - otwarcie Festiwalu

Art Naif Festiwal to jedyny w Polsce i największy w Europie festiwal sztuki naiwnej. Każdego roku temu międzynarodowemu przedsięwzięciu przewodzi jeden kraj, który staje się, na tych kilka festiwalowych tygodni, gościem specjalnym Katowic. Tym razem motywem przewodnim jest Hiszpania i właśnie w nawiązaniu do kultury tego kraju odbędą się liczne tematyczne wydarzenia towarzyszące.

Wernisaż wystawy, zaplanowany na 10 czerwca o godzinie 18:15 (Galeria Szyb Wilson w Katowicach, ul. Oswobodzenia 1), uświetnią gorące rytmy flamenco połączone ze spektaklem cyrkowym w wykonaniu Varuma Teatro i Choni Cía Flamenca prosto z Sewilli. Grupy te pojawią się w Galerii Szyb Wilson na specjalne zaproszenie Prezydenta Miasta Katowice – koncert organizowany jest przez Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice Miasto Ogrodów. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie autorów prac prezentowanych na wystawie, zarówno tych z Polski, jak i tych zagranicznych.

Szczegółowy program Festiwalu dostepny TUTAJ.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Festiwal odbędzie się pod patronatem honorowym Ambasadora Hiszpanii, Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Art Naif Festiwal