III Europejski Piknik Rowerowy na Trójstyku

Jeśli lubicie aktywnie wypoczywać, spędzać czas z rodziną i znajomymi? Do tego podziwiać piękne, górskie widoki? W takim razie to wydarzenie jest dla Was!

Już w najbliższą sobotę trzy rozgłośnie radiowe z trzech krajów spotkają się na beskidzkim Trójstyku, by wspólnie prowadzić III Europejski Piknik Rowerowy.

Kiedy: 18.06.2016 (sobota)

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich. Tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem oraz tych, którzy jeżdżą już zawodowo. Europejski Piknik Rowerowy, to wydarzenie promujące aktywny wypoczynek, nie są to zawody sportowe. Nie zabraknie za to dobrego jedzenia, konkursów z nagrodami i dobrej muzyki. Przyjedź i razem z organizatorami poznaj kulturę oraz okolice beskidzkiego Trójstyku, gdzie spotykają się granice trzech państw, ich kultury i społeczeństwa.

Celem projektu jest przede wszystkim promocja turystyki oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Chcemy pokazać, że jazda na rowerze może być świetną formą integracji ludzi na skalę międzynarodową.

Trasy rowerowe przebiegają przez trzy miejscowości w:

• Starostwie Hrčava w Czechach
  • Gminie Istebna w Polsce
  • Starostwie Čierné na Słowacji

Na uczestników pikniku czekają m.in:

• rajd rowerowy trasami przez Polskę, Czechy i Słowację
  • wyścig kolarstwa górskiego XC „Trójstyk MTB”
  • występy regionalnych zespołów folklorystycznych i kapel z Polski, Czech, Słowacji („Ozvena”, „Cierne”, „Koniaków”, kapele: „Mocne Uderzenie” z Hyrczawy , „Czadeczka” i „Mały Koniaków” z Koniakowa)
  • stoiska gastronomiczne z potrawami regionalnymi
  • stoiska artystów i rękodzielników ludowych reprezentujące kraje Grupy Wyszehradzkiej
  • konkursy, animacje dla dzieci

Program imprezy: