Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Rawa Blues Festival

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Festiwal odbywa się co roku na początku października w Katowicach, a swoją historię rozpoczął w 1981 roku. Z czasem stając się największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem bluesowym w Polsce.

Kiedy: 30.09-01.10.2016 (piątek-sobota)
Gdzie: Katowice Spodek, NOSPR

Festiwal rozpoczną koncerty 30 września w jednym z obiektów katowickiej Strefy Kultury - budynku NOSPR. Początek festiwalu to nie lada gratka dla uczestników imprezy. Zagrają tam: mistrz korzennego, akustycznego bluesa Corey Harris oraz jeden z najlepszych współczesnych bluesmanów – Keb' Mo', który – po raz pierwszy w karierze – zagra swoje utwory w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na katowicki festiwal. Artyście towarzyszyć będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Rawa Blues to jeden z festiwali, który swoje bramy dla uczestników imprezy głównego dnia otwiera już o 11:00. Wtedy ruszy program Małej Sceny. Koncerty na drugiej - głównej scenie rozpoczną się o 15:00.

Podczas tegorocznej edycji znaleźli się tacy zagraniczni muzycy jak m.in.:

  • Albert Lee - wybitny brytyjski gitarzysta, wirtuoz stylu fingerpickin'
  • Shemekia Copeland - jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek bluesowych ostatnich lat; występowała u boku megagwiazd pokroju m.in. Erika Claptona, Carlosa Santany, Micka Jaggera.
  • JJ Grey & Mofro - łączą w swojej twórczości blues, funk, soul i rock. J.J. Grey & Mofro to prawdziwa koncertowa petarda prosto z Florydy
  • Toronzo Cannon - godny następca wielkich mistrzów klasycznego, chicagowskiego bluesa
    Festiwal to jednak wydarzenie nie tylko dla fanów bluesa. To także ciekawe doświadczenie dla fanów muzyki w ogóle.

Finałowy koncert festiwalu da legendarna grupa Dżem. Zespół powróci na scenę po ponad dwóch dekadach przerwy. Podczas imprezy nie może także zabraknąć występu Irka Dudka - Dyrektora Festiwalu, wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i autora tekstów, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Bilety do nabycia:

Bilety są sprzedawane osobno na oba dni koncertów: piątek, 30 września w NOSPR oraz sobotę 1 października w Spodku.

Szczegółowe informacje o biletach dostępne TUTAJ

Źródło: rawablues.com