II Śląskie Targi Książki

Wszystkich miłośników książek zapraszamy na II Śląskie Targi Książki, podczas których każdy "mol książkowy" znajdzie coś dla siebie! To ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, skierowane do miłośników literatury - czytelników, a także wszystkich osób, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

Kiedy: 30.09-02.10.2016 (piątek-niedziela)
Gdzie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Podczas tegorocznej edycji udział wezmą najwięksi wydawcy z całego kraju m.in.: Akapit-Press, Bellona, BOSZ, Muza SA, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Świat Książki, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Zeszyty Literackie, Znak.

Targi oferują atrakcyjną oprawę programową. Niewątpliwym atutem programu są spotkania z autorami, dyskusje i debaty literackie, warsztaty, konkursy, a także gry, zabawy i animacje literacko-artystyczne dla najmłodszych.

W gronie autorów znjdą się nominowani do Nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2015: Inga Iwasiów, Sylwia Chutnik, Maciej Płaza, Filip Springer i Anna Janko. Na czytelników czekać będą również: Graham Masterton, Catharina Ingelman-Sundberg, Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Marta Fox, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Barbara Kosmowska, Józef Hen, Agata Tuszyńska, Agnieszka Tyszka, Dorota Suwalska, Szczepan Twardoch oraz znani nie tylko jako autorzy: Jacek Cygan, Ilona Łepkowska, Ewa Wachowicz, Bronisław Cieślak, Katarzyna Pakosińska, Marek Przybylik, Grzegorz Miecugow, Michał Ogórek, Tomasz Sekielski i Tomasz Zimoch.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych czytelnikach, dla których przygotowano m.in.: warsztaty wokół książek wydawnictwa Muchomor, warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem. Całe rodziny codziennie będą mieć możliwość posłuchania autora książek motywacyjnych Michała Zawadki oraz wziąć udział w twórczych warsztatach Muzeum Śląskiego. Do posłuchania muzyczno-literackiej improwizacji wokół premierowej książki „Idol” zapraszają w sobotę Marta Fox i Artur Gotz.

Targi czynne będą w godzinach od 10:00 do 18:00, wstęp wolny.

Szczegółowy program targów dostępny TUTAJ
Przydatne informacje dla zwiedzających można znaleść na stronie targów

Źródło: slaskczyta.pl