Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Organizowane w okresie Adwentu Jarmarki Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji. Jarmarki odbywały się na rynkach od stuleci.

Zazwyczaj rozpoczynają się końcem listopada i trwają do Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia ich nastrój wprowadza w klimat świąt, więc wszystkich spragnionych światecznego klimatu zapraszamy od czwartku do Katowic. 

Kiedy: 24.11-23.12.2016
Gdzie: Rynek Katowice


Na katowickim Rynku juz 24 listopada powstanie świąteczne miasteczko, w ponad 60 klimatycznie ozdobionych domkach zagoszczą wystawcy ze Śląska i okolic oraz innych regionów Polski, a także z Węgier, Czech, Białorusi i Litwy.

Podczas tegorocznego Jarmarku na stoiskach będzie można zobaczyć i kupić: wyroby artystyczne i rękodzielnicze, świąteczne ozdoby, dekoracje, figurki i bożonarodzeniowe szopki, biżuterię z przepieknego bałtyckiego bursztynu, metaloplastykę, ręcznie ciosane wyroby z drewna, wyroby drewniane wykonane z drzewa oliwnego sprowadzanego z Betlejem, zabawki, czapki i szaliki na zimowe chłodne dni. Nie zabraknie również naturalnych kosmetyków z różnych regionów świata, francuskie perfumy, bez wątpienią ciekawostką będą szminki produkowane na bazie buraków!

Jeśli mowa o Jarmarku Bożonarodzeniowym oczywiście nie może zabraknąć świątecznych smakołyków - na stoiskach pojawią się kolorowe pierniki, lizaki, czekoladowe narzędzia i owoce w czekoladzie, turecka chałwa, bakalie, szeroki wybór herbat i kaw. Co więcej ekologiczne wina, litewskie wędliny, przyprawy, węgierskie salami, holenderskie sery, górskie oscypki podawane na ciepło z żurawiną.

Podczas tegorocznego Jarmarku organizatorzy rozbudowali strefę gastronomiczną gdzie będzie można spróbować aromatycznego grzanego wina, grzanego piwa, miodów pitnych i nalewek oraz wyśmienitych alzackich podpłomyków wypiekanych na miejscu lub tradycyjnej pajdy chleba grillowanej na wiejskim wozie podawanej ze smalcem i dodatkami, a także smażonej ryby oraz potraw z tradycyjnego grilla.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie bogata oferta imprez towarzyszących, pojawią się:
- koncerty muzyczne
- animacje dla dzieci
- spotkanie z Mikołajem
- pokazy szczudlarskie
- pokaz rzeźbienia w lodzie
- warsztaty zdobienia pierników

Godziny otwarcia stoisk:

  • poniedziałek - czwartek: 10:00 -19:00
  • piątek - niedziela: 10:00 - 20:00
Źródło: profil FB Jarmarku